Türkiye’nin en büyük elektronik üreticilerinden Sunny, topluluk önünde yapılan konuşmaları daha etkileyici hale getirmek amacıyla mikrofon ve “prompter” teknolojisini bir araya getiren “SeeTalk” isimli ürününü duyurdu. Sunny Elektronik Pazarlama ve Ürün Kategori Direktörü Arif Yıldırım, etkinlikte yaptığı konuşmada, yaklaşık 2 yıllık yoğun Ar-Ge çalışmalarıyla geliştirilen, kullanım ve pazar testleri başarıyla tamamlanan SeeTalk’u paylaşmanın heyecanını yaşadıklarını belirterek, “Herkes topluluk önünde etkili ve akıcı konuşmalar yapabilsin, iyi fikirler kalabalıklar tarafından anlaşılsın diye SeeTalk’u yaptık. SeeTalk, prompter ve profesyonel mikrofonu, üstün bir teknoloji ve şık bir tasarımla bir araya getirdi.” diye konuştu.

Teknoloji sektöründe 40 yılı aşkın süredir yüzde yüz yerli sermaye ve üretim gücü kullanarak global markalar kazandıran Sunny Elektronik, geliştirdiği yeni nesil ürünlerle teknolojide yeni kategoriler yaratıyor. SeeTalk’un getirdiği bu teknoloji ile Sunny Elektronik Dünyada ve Türkiye’de ilk olan bu yeniliğe imza attı. Türkiye’nin en büyük 3 elektronik üreticisi ve ihracatçılarından biri olarak konumunu her geçen gün güçlendiren Sunny, SeeTalk teknolojisi ile sektörüne yeni bir kategori kazandırdı. Kâğıt israfını tümüyle ortadan kaldıran bu yeni nesil teknoloji, aynı zamanda çevre dostu bir yaklaşım sunuyor.

“Sınıfında örneği olmayan bir ürün”

Üründe; 5 inç dokunmatık yüksek çözünürlüklü LED ekranı, profesyonel senkron çift mikrofonu, kullanıcı dostu Android arayüzü bir araya getirdiklerini aktaran Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:

“SeeTalk, topluluk önünde konuşma yaparken, konuşma metnine hakimiyeti artırmayı, rahat ve akıcı konuşma yapmayı sağlıyor. SeeTalk, sınıfında örneği olmayan dünyada ilk ve tek bir ürün. Ürünün ekranı yüksek kontrast oranına sahip. Yazının boyutu, rengi, arka planı göz konforuna göre ayarlanabiliyor. Ayrıca, SeeTalk’un kullanışlı ve şık bir kumandası bulunuyor. Bu kumandayla, okuma hızı ayarlanabilir, mikrofon kapatıp açılabiliyor. Konuşma metninin içerisinde ve sayfalar arasında dolaşılabiliyor. Konuşmaya ara verildiğinde SeeTalk uyku moduna da alınabiliyor.

SeeTalk, sesi çok az ya da hiç kaybetmeden 1 metre çapındaki mesafesinden alabiliyor. Sadece bu özelliğiyle bile SeeTalk benzersiz bir ürün. Uğultu ve cızırtıları önleyerek temiz, anlaşılabilir bir konuşma yapılmasını sağlıyor. Wi-Fi ve bluetooth bağlantı özelliklerine de sahip bulunuyor. İbadet yerlerinde vaaz ve kürsü konuşmaları, konferans, seminer gibi etkinlik konuşmaları, performans sanatları, stand-up, talk show ve youtuberlar için kullanılabilir. Ürünü tasarlarken böyle bir kullanım alanı öngörmemiştik, ancak ürünün tanıtım çalışmaları sırasında youtuberlar büyük ilgi gösterdi.”

“Diyanet İşleri Başkanı, Ayasofya Camii’nde konuşmasını SeeTalk ile yaptı”

Yıldırım, ürünün pazar testlerinin yüzde 100 başarıyla tamamlandığını belirterek, “Gerçek hayatta ilk kullanımlarından biri olarak, Ayasofya Camii ibadete tekrar açıldığında Diyanet İşleri Başkanımız açılış konuşmasını SeeTalk ile yaptı. SeeTalk’un kullanıldığı camilerde, cemaatin SeeTalk öncesi ve sonrası sohbetin kalitesiyle ilgili deneyimlerini ölçtük. Araştırmaya katılanların yüzde 92’si SeeTalk ile yapılan konuşmaların daha kaliteli ve anlaşılır olduğunu söyledi.” diye konuştu.

Türkiye’de ve komşu ülkelerde ürüne ciddi bir ilgi olduğunu vurgulayan Yıldırım, sözlerini şöyle tamamladı:

“Ürün şu anda online olarak satışa açılmış durumda. 2021 yılını 50 bin adetle tamamlamayı hedefliyoruz. Öte yandan, Türkiye’nin en büyük 3 tüketici elektroniği üreticisinden biriyiz. Çok büyük firmalarla global iş birliklerimiz var. Bu iş birliklerini genişletme çalışmaları içerisinde çeşitli çalışmalarımız oldu ve akıllı telefonlar da dahil olmak üzere üretime başladık.”

SeeTalk’un sahip olduğu online portal sayesinde uzaktaki bir cihaza metin girişleri yapılabiliyor.  Wi-fi desteği ile de metinler kolayca yüklenebiliyor.”

SeeTalk özellikleri

·         5’’ dokunmatik ekran

·         Kullanıcı dostu arayüz ile kolay kullanım

·         Android işlemci

·         Kişiye göre metin renk kontrast ve büyüklük ayarı

·         Ayarlanabilir ses seviyesi

·         Uzaktan kumanda ile kontrol

·         Micro USB Girişi
farklı dil seçeneği

·         6,5 saat kesintisiz kullanım

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açabilirsiniz.

Google News Abone Ol

Bizi Google Haberler üzerinden takip edebilirsiniz

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz