Paycell Hazır Limit ana görsel
Paycell Hazır Limit ana görsel

Paycell Hazır Limit, eski adıyla Turkcell mobil ödeme; hattınız vasıtasıyla fiizksel veya sanal ürün alabildiğiniz bir kredi limitidir. Turkcell bireysel ve kurumsal aboneleri tarafından kullanılabilir. Bireysel hatlarda ilk 90 gün 70 TL olarak tahsis edilir. Ödeme performansı ve bankalarla olan ilişkilerinize göre sonrasında 200 – 1.500 TL arasında bir limit tanımlanır. *Kurumsal hatlarda şirket yetkilisinin onayıyla kullanıma açılabilir.*

Örneğin; YouTube Premium, EXXEN, Spotify gibi üyelikleriizi bu yöntem ile yapabilirsiniz. Servisin kullanımı ile 90 günde bir kere üyelik aidatı tahsil edilir. Gelin şimdi nasıl kullanacağımıza yakından bakalım. Detayları takip etmek için Paycell uygulamasını indirebilirsiniz.

Ödeme performansı iyi olan müşteriler ileride tahsis edilecek nakit avans ile bu limitlerini nakit para olarak da kullanabilirler. “sadece paycell karta bakiye olarak yüklenebilir” fiziksel Paycell kartı olanlar alışverişlerinde kullanabileceği gibi sanal kartı olanlar da internet alışverilerinde bakiyelerini kullanabilirler. Ödemelerinizi Turkcell faturanız kesildiğinde iletişim ücretiniz ile toplu olarak yapacaksınız.

Paycell Hazır Limit
Paycell Hazır Limit

Paycell Hazır Limit geri ödenmezse ne olur?

Ödemelerinizde gecikme oluşması; Turkcell İletişim Hizmetleri A.Ş. veya Superonline İletişim Hizmetleri A.Ş. nezinde kara/gri liste uygulamasına girmeniz durumunda hazır limitiniz otomatik olarak 0 TL olarak güncellenir ve bloke konulur. Söz konusu kara/gri liste uygulamasından çıkılması durumunda şirketin politkaları gereği limitiniz 100 – 200 TL bandında tekrar kullanıma açılabilir. Fakat bu hemen olmayabilir.

Gri liste nedir?

Günü geçmiş ödenmemiş faturanız nedeniyle hattınızın kısıtlanması; başka bir deyişle çift yönlü olarak kısıtlanması uygulamasına gri liste diyebiliriz.

Kara liste nedir?

Adınıza kayıtlı mobil/data/sabit internet abonelik(ler)inizin yasal takibe düşmesi veya taksit planıyla yapılandırılması sonucu kara listeye girmiş olacaksınız. Örneğin Turkcell hattınızın son dönem faturasını taksitlendirme yaptınız ve ödemeye başladınız; ödemelerin hepsi bitene kadar kara liste devam eder ve yeni hat alamayacağınız gibi mobil ödeme işlemleriniz de askıya alınır. Borcunuzu sıfırlamanızın ardından kara liste uygulaması sona erer.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz