Metro İstanbul bünyesinde internet erişimi için adımlar atıldığı İYİ Parti grubu ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan aktarılmıştı. Bugün yapılan paylaşım ile müjde verilmiş oldu. Bundan böyle başta M2 (YENİKAPI – HACIOSMAN) Metro hattı olmak üzere 31 noktada internet erişim hizmeti resmen başladı. Gelecek dönemde M1’den M7’ye kadar kademeli olarak erişimin açılması bekleniyor. İşte Dr. Taylan Yıldız’ın yaptığı açıklama:

“Sevgili İstanbullular, Şu an itibariyle metromuzun M2 hattında İnternet açıldı! Diğer hatlarda da yatırım planları çerçevesinde önümüzdeki zamanda açılacak. Başta Sn. @ekrem_imamoglu olmak üzere, değerli meclisimiz, @ibbiyiparti grubumuz ve tüm emeği geçenlere teşekkürler. M2 hattındaki 48 trenden 31’inde erişim noktası mevcut. Bu hatta eklenen 17 trende de bu çalışma ivedilikle yapılacak.”

cümlelerini aktardı. Metro’nun içinden paylaşılan tweetin nihayetinde beklenenin olduğunu doğruladığını görüryoruz. İstanbul halkı için hayırlı uğurlu olsun.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz