GetirÇarşı ile yerel esnaf da dijitalle tanışıyor!

0
GetirÇarşı

Geçtiğimiz günlerde 2,6 milyar dolar değerleme ile yatırım alan Getir, İngiltere’yle birlikte globale açılmıştı. Aldığı yatırım sonrası Türk ortakların elinde çoğunluk hisseyi bulunduran ilk Türk Unicorn’u (değeri 1 milyar doları aşan şirketler için kullanılır) Getir, yeni bir hizmeti daha kullanıcılarına sunuyor. İşte GetirÇarşı hakkındaki detaylar!

Getir, daha önce GetirBüyük ile toplu market alışverişini evinizden çıkmadan yapabilmenize bilgi birikimi ile olanak sunmuştu. GetirYemek ile restaurant ve kafe gibi işletmelerden yemek, tatlı siparişleri verebilmenize olanak sunmuştu. Son olarak GetirSu ile evinize su siparişi verebilmenize olanak sunmuştu. Şimdi de GetirÇarşı ile bünyesinde birçok farklı dahili ve harici opsiyonları daha da genişleterek sunmaya devam ediyor.

Getir Kurucu Ortağı Tuncay Tüfek - GetirÇarşı hakkında açıklama

Konuyla ilgili olarak Getir Kurucu Ortağı Tuncay Tütek, “Getir, GetirBüyük, GetirYemek, GetirSu’yun yanına GetirÇarşı’yı ekliyoruz. GetirÇarşı ile, mahallenizdeki kasap, manav, fırın gibi esnafların ürünlerini, Getir’in milyonlarca müşterisi ile buluşturuyoruz. Bu uygulamayı öncelikle İstanbul’da başlatıyoruz. İstanbul’dan sonra Türkiye’nin geri kalanına da yayacağız. Amacımız, mahalle ruhunu yansıtmak ve yaşatmak” ifadelerini kullandı.

Getir Çarşı ile bölgenizdeki manav, kasap, kuruyemişçi, pet shop gibi işletmelerden de alışverişlerinizi Getir üzerinden sipariş edebileceksiniz. Konuyla ilgili Tüfek sözlerine, “Yeni hizmetimiz GetirÇarşı ile kullanıcılarımız, mahallelerindeki alıştıkları ve sevdikleri esnaflardan alışveriş yapmaya devam edebilecek. Amacımız, mahalle kültürünün vazgeçilmezi olan esnafın dijitalleşen dünyaya dahil olarak daha fazla iş yapmasına olanak sağlamak. Bu vesileyle Türkiye’de 2 milyonu aşkın işletmeyi GetirÇarşı hizmetimize üye olmaya davet ediyoruz. Özellikle pandemi nedeniyle zorlu günler yaşayan mahalle esnafı, yeni hizmet aracılığıyla ek kazanç sağlayarak mahalleleriyle bütünleşecek” şeklinde devam etti.

Başvurular 16 Nisan tarihinde başladı

Verilen bilgiye göre, 16 Nisan itibarıyla işletme kaydı almaya başlayacak olan GetirÇarşı, çok yakında uygulamada kullanıcılarla buluşacak. Üye olmak isteyen işletmeler, uygulama üzerindeki linkten pratik başvuru formunu doldurabilecekler. Yeni hizmet, öncelikle İstanbul’da faaliyet gösterecek. Manav, kasap, yufkacı, fırın, balıkçı, çiçekçi, pastane, nalbur, aktar, kırtasiye, züccaciye ve kitabevleri de sisteme dahil olacak.

GetirÇarşı

Uygulama kullanıcılarının yeni hizmet üzerinden mahallelerindeki işletmelerden vereceği siparişler, işletmelerin teslimat hizmetiyle ya da ‘Getir Getirsin’ seçeneği ile 30-45 dakika arasında kapılarına ulaşacak.

“GetirÇarşı hizmetinde ödemeler ertesi gün hesapta”

Tütek, sözlerine şöyle devam etti: “GetirÇarşı hizmetimizle mahalle esnafının dijital dönüşümüne olanak sağlamanın yanında ekonomiye de hareketlilik getirmeyi arzu ediyoruz. Öte yandan, GetirYemek hizmetimizde edindiğimiz tecrübeyle, işletmeler için nakit akışının önemini son derece iyi biliyoruz. Bu nedenle, yeni hizmetimizde GetirYemek’te olduğu gibi ilk günden itibaren işletmecilerimizin kazançları, ertesi gün hesaplarına yatacak”.

Pandemi sürecinde ekonomik olarak zorlanan yerel esnafa daha fazla kişiye ulaşma imkanı sunacak GetirÇarşı ile bölgenizde haberdar olmadığınız işletmelerden de haberdar olmanıza katkı sağlayacak.

GetirÇarşı için başvurularınızı panel.getircarsi.com/form/on-basvuru adresinde yer alan formu doldurarak kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açabilirsiniz.

Google News Abone Ol

Bizi Google Haberler üzerinden takip edebilirsiniz.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz