29 Temmuz Tarihli CEO Club Online Toplantısından Önemli Detaylar

0
CEO Club Online toplantı öeti

Vodafone Türkiye CEO’su Engin Aksoy, FinTech İstanbul Danışma Kurulu Üyesi Dr. Soner Canko, QNB Finansbank CEO’su Temel Güzeloğlu ve Mastercard Türkiye ve Azerbaycan CEO’su Yiğit Çağlayan’ın katılımıyla gerçekleşen online panelde fintek ekosisteminin bankacılık ve finans sektörlerinde yaratacağı dönüşüm masaya yatırıldı.

Dijital müşteri sayısının hızla büyüdüğü, dijitale yeni katılan müşterilerin daha fazla tahminleyici teknolojiye ihtiyaç duyduğu, finteklerin tüm finansal sektörün kılcallarına ulaşabildiği yeni iş ortamının geleceği konuşuldu. Panelist CEO’ların tümü finansal kurumların finteklerle birlikte büyümek istediğini vurguladı. Ayrıca finansal hizmetler sektöründe faaliyet gösteren girişimlere çeşitli destekler sunulduğundan örneklerle bahsedildi.

Etkinlikte ön plana çıkan bazı açıklamalar şu şekildeydi:

Vodafone Türkiye CEO’su Engin Aksoy:
Vodafone olarak, “yeni nesil bağlantı ve dijital servisler şirketi” olma vizyonumuzla mobil finansal hizmetler alanına da yatırım yapmaya devam ediyoruz.

FinTech İstanbul Danışma Kurulu Üyesi Dr. Soner Canko:
Tüm sektörler finansal hizmetler işine girecek ve kullanıcılarının finansal hayatını basitleştirmek için çaba gösterecek.

QNB Finansbank CEO’su Temel Güzeloğlu:
Pandemi ile birlikte artık her yaş ve sosyal gruptan müşterinin dijital teknolojileri kullanabildiğini gördük.

Mastercard Türkiye ve Azerbaycan CEO’su Yiğit Çağlayan:
Fintechleri çok önemsiyoruz ve erişemediğimiz müşterilere ulaşma noktasında önemli rol oynayacaklarını düşünüyoruz.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz