Yeni Sony tam kablosuz kulaklık tanıtım videosu sızdırıldı!

0
Sony Tam Kablosuz Kulaklık

Sony, oyun ve görüntü dünyasının yanı sıra ses dünyasında da önemli bir oyuncu. Walkman’den kulaklık ve hoparlörlere. Birçok kategoride yüksek kalitede ürünü bulunan Japon firmanın en yeni tam kablosuz kulaklık modeli WF-1000XM4 ile ilgili detaylar ortaya çıktı. Detayları ortaya çıkaran ise sızan tanıtım videosu. Bakalım Sony tam kablosuz kulaklık modeli ile bizlere neler sunuyor?

Videoda Sony tam kablosuz kulaklığı ile ilgili birçok detay yer alıyor. Yatay bir kutuyla gelen yeni Sony WF-1000XM4 tam kablosuz kulaklık modelinde V1 işlemcisi yer alıyor. Çift beslemeli gürültü azaltma modülü ile aktif gürültü önleme özelliğin daha iyi çalıştığı belirtiliyor. Çeşitli özelleştirilebilir profiller de yer alıyor.

Sony’nin yeni tam kablosuz kulaklık modeli yine üst sınıf özellikler ile donatılmışa benziyor. Yüksek çözünürlüklü Bluetooth bağlantı desteği, Hi-Res desteği, 360 Reality Audio, DSEE EXTREME ses optimizasyonu gibi özellikler yer alıyor. Aynı anda birden çok cihaza bağlanabilen Sony WF-1000XM4 kemik iletimli mikrofonları ile hassas ses aktarımı deneyimini vaad ediyor. IPX4 sertifikasına sahip kulaklık Alexa ve Google Asistan’ı desteklemekte.

Kulaklıklar 8 saate kadar kullanım imkanı sunarken kutusuyla birlikte 24 saate kadar kullanım imkanı sunuyor. Kutu kulaklıkları iki kere tam şarj edecek kadar bir güce sahip. Kutu üzerinden Tip C bağlantı noktası ya da Qi standardında kablosuz şarj imkanınız bulunan Sony WF-1000XM4 tam kablosuz kulaklık modelini 5 dakikalık bir şarj ile 60 dakika boyunca kullanabiliyorsunuz.

Sony tam kablosuz kulaklık fiyatı (WF-1000XM4)

Sony WF-1000XM4 tam kablosuz kulaklık modeli öncülü WF-1000XM3 modelinden 30 euro daha pahalı olarak 280 euro fiyat etiketiyle satışa sunulacak. Sony WF-1000XM3 modeli ülkemizde şu anda 1300 – 1400 TL civarı bir fiyat etiketiyle satışta olduğunu da belirtelim. Doğrudan kur çeviri ile yeni modelin en az 300 – 350 TL civarı daha pahalı olacağını söyleyebiliriz. Ancak modelin ülkemizde satışa sunulduğu tarihteki kur ve vergi koşulları asıl belirleyici faktör olacaktır.

Ses ekipmanları konusunda uzun zamandır kaliteli ürünler ile piyasada bulunan Sony’nin yeni tam kablosuz kulaklık modeli de belirli bir kalitenin üzerinde bir deneyimi şüphesiz bizlere sunacaktır. Yine de yeni satışa sunulacak modelin 2000 TL altında bir fiyatla konumlanması halinde başarılı olmasının muhtemel olacağını düşünüyorum. Zira günümüzde iyi bir kablosuz – daha doğrusu tam kablosuz – kulaklık için, beklentimiz de yüksek bir deneyim almak ise, 1000 TL’nin üzerinde bir fiyat vermek makul olmaya başladı.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz