MWC 2019’da tanıtımı gerçekleştirilen Mate X, Huawei’nin ilk katlanabilir akıllı telefonu. Bu telefon aynı zamanda Balong 5000 platformu sayesinde şirketin 5G desteğine sahip ilk akıllı telefonu ünvanını elinde bulunduruyor.

5G destekli telefonların neredeyse tamamı Snapdragon 855 işlemciye yani Snapdragon X50 modeme sahip. Intel ve MediaTek’te 5G modemler konusunda çalışmalarına devam ederken, 5G iPhone’lar için şaşırtıcı bir haber geldi.

Son günlerde ortaya çıkan bazı raporlarda, Huawei’nin geliştirdiği 5G modemi yeni iPhone modellerinde kullanılmak üzere Apple’a satabileceği belirtiliyor. Bu raporlar özellikle Ocak ayından sonra Huawei’nin geliştirdiği çözümleri kendi ürünlerinde kullanacağını vurgulamasından sonra oldukça garip geliyor.

Ancak, iPhone modellerinde iOS işletim sisteminin kullanılması yani Huawei’nin, Android telefon üreten diğer rakiplerinden bağımsız olmasının, Çinli teknoloji devi için anlaşma yollarını açık bıraktığı düşünülüyor.

Ek olarak Apple gibi bir şirketin yapacağı güçlü tekliflerin, Huawei’nin kararlarını etkileyebileceği düşünülüyor. Bazı analistler, Intel’in yeni iPhone modelleri için XMM 8160 5G modemleri sağlamakta başarılı olacağından şüpheli.

Sizce Apple 5G’li iPhone’lar için kiminle çalışacak?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz