iPhone 2018

Apple’ın 11 Eylül civarında, güncellenmiş AirPod’lardan ve yeni iPad Pro modellerinden Apple Watch Series 4’e ve tabii ki 2018 iPhone serisine kadar her şeyi içerecek şekilde yeni bir ürün yelpazesi duyurması bekleniyor.

Etkinlikten önce bir aydan biraz fazla zaman geçtikten sonra, iki yeni iPhone modelinin tasarımını sergileyen yeni kukla modeller ortaya çıktı.

Geçen yıl pek fazla sevilmeyen modele rağmen Apple yine iPhone X’e devam olacak iPhone X Plus’u çıkartacak. Fark ta görünmüyor gibi. Tek fark ekranın diğer modele göre büyük olması olacak.

Cam yapı ve paslanmaz çerçevenin olacağı modelde, iki kameralı ve çift tonlu LED flaş ev sahipliği yapacak. Söz konusu model Apple’ın düğme düzenini koruyacağını da gösteriyor gibi.

Her zaman ki gibi sesli/sessiz anahtarı, ses açma ve kısma tuşlarına ek olarak Siri için bir ev tuşu da mevcut olacak.

Daha küçük 6.1 inçlik iPhone’lara geçtiğimizde bu iPhone (2018) lasnamından sonra piyasaya sürülebilir ve şirketin en ucuz 2018 teklifi olarak sunulacak. Yeni iPhone X ve X Plus gibi bu bütçe modeli, ekranın LCD yapısı nedeniyle biraz daha kalın çerçevelerle de olsa yeni bir ekran tasarımını benimseyecek. Ayrıca, cam konstrüksiyon da korunacak olsa da,  üzerinde görülen arka çift kamera kurulumu, tek bir arka sensör için değiştirildi, böylece iPhone 4 benzeri bir tasarım sağladı.

Böylece geçmiş modellerden de nostaljiler yaşamamızı sağlayacaklar gibi gözüküyor.

Fiyatlandırma konusunda da bilgiler yavaş yavaş geliyor. 2018 model iPhone X ve X Plus’un eylül ayı sonuna kadar satışa açılması planlanıyor. Ancak 6.1 inçlik modelde yaşanan sorunlar nedeniyle ekim ayına kadar ötelenmesi de bekleniyor.

Her halükarda üç model sunulacak. 2018 model iPhone X’un 899$ ‘dan satışa çıkacağı söylenirken, X Plus’un da 999$’a satışa çıkması bekleniyor.

 

Sizce yeni modeller eskisine göre daha güzel olabilecek mi?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz