Yeni iPhone serisinin ismi ve kamera özellikleri hakkında!

0
iPhone

Apple iPhone X serisi ile birlikte geçiş yaptığı yeni tasarım dili ile yüz tanıma odaklı bir güvenlik sistemine geçiş yapmıştı. Birkaç nesildir aynı tasarım dilinde devam eden firma yeni iPhone modellerinde birtakım yeniliklere gidebilir.

Apple, iPhone X modeliyle birlikte çentikli bir tasarım yapısına geçiş yapmış ve parmak izi sensörünü telefonlarından çıkarmıştı. Daha sonraları iPhone SE 2020 modeli ile bunu tercih eden eski kullanıcılarına da temas edebilmek ve daha güncel bir cihaza geçişlerini sağlamak için parmak izi tarayıcılı bir model piyasaya sürmüştü.

iPhone modellerinde yer alan çentik, ilk kez yer almaya başladığı günkü ile benzer ebatlara sahip olarak günümüze kadar geldi. Tedarik zinciri çalışanlarının desteklediği Digitimes raporuna göre yeni modellerde yer alan çentiğin boyutu daha küçük olacağı belirtiliyor.

iPhone çentik

Kızılötesi kamera ve nokta projektörü tek bir modüle sığdırılarak daha kompakt bir tasarım sunması beklenen yeni iPhone modellerinde daha küçük çentikler görmemiz mümkün. Yeni iPhone serisi de 12 serisinde olduğu gibi dört model içerecek.

Ayrıca yeni iPhone serisinde önemli bir gelişme daha olması bekleniyor. En güncel seride iPhone 12 Pro ve 12 Pro Max modellerinde yer alan LiDAR tarayıcısının yeni seride tüm iPhone modellerinde yer alması bekleniyor.

Yeni iPhone serisinin isimlendirmesinin 12S olması beklendiğini de belirtelim. Son olarak tüm iPhone 12S modellerinde 12 Pro Max modeline özel olan sensör kaydırmalı OIS desteği de yer alacak. Kamera tarafında büyük güncellemeler yapmayacağı beklenen Apple, elindeki teknolojileri tüm modellere genişleterek ekosistemindeki olası yeni özellikleri daha fazla kullanıcıya ulaştırma tasarrufuna gidiyor gibi görünüyor.

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açabilirsiniz.

Google News Abone Ol

Bizi Google Haberler üzerinden takip edebilirsiniz

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz