Yeni iPhone Modelleri Tanıtıldı! İşte Apple iPhone 11 Serisi!

0
iPhone 11

Apple, TSİ 20.00’da başlayan etkinlikte her yıl olduğu gibi bu yıl da yeni iPhone modellerini tanıttı. Yeni iPhone modelleri yanı sıra yeni iPad ve yeni Apple Watch modelleri de tanıtıldı. Ayrıca Apple Arcade‘den de bahsedildi.

Lafı daha fazla uzatmadan yeni iPhone modellerinin özelliklerinden ve yeniliklerinden bahsedelim.

Apple’ın yeni modelleri üç farklı seçenek ile geliyor

iPhone 11 Apple Arcade

Seride bizi 3 farklı model karşılıyor. Bunlar iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max şeklinde isimlendiriliyor. iPhone 11 öncülü iPhone XR yerine, iPhone 11 Pro öncülü iPhone XS ve iPhone 11 Pro Max de öncülü iPhone XS Max’in yerini alıyor. Pil ve performans tarafında her zaman olduğu gibi belirli iyileştirmeler mevcut.

Kamera tarafındaki yenilik göze çarpıyor. Ana kamera iPhone 11 modelinde çift lensten oluşurken iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max modellerinde üç sensörden oluşuyor.

iPhone 11 Pro modellerinde ön kamera 4K 60 fps video çekim desteği sunuyor. Pro modellerinde yer alan üç ana kamera da 12 MP çözünürlüğe sahipler. Bunlardan birisi geniş açı, diğeri ultra geniş açı ve sonuncusu da telefoto lensi.

699, 999 ve 1.099 dolar fiyat seçenekleri olan üç model, eylülün ortası itibariyle satışa sunulacaklar.

iPhone 11

Bunların haricinde Apple TV Plus fiyatı da ortaya çıktı. 1 Kasım itibariyle 100 ülkede erişime açılacak olan Apple TV Plus, 4.99 dolarlık abonelik fiyatı ile aylık olarak sunulacak.

Apple Arcade‘i de duyuran şirket, 150 farklı ülkede 100 farklı oyunla çıkış yapacağını açıkladığı Arcade, 19 Eylül itibariyle 34.99 TL etiket fiyatı ile sunulacak.

EmergencySOS ile artık hücresel verinizin bulunmadığı acil durumlarda küresel çapta birçok ülkede acil durum araması gerçekleştirebileceksiniz. Fakat henüz hangi ülkelerde bu özellik kullanılabilecek belli değil. Bu sayede zor bir durumda kaldığınızda o ülkenin acil kodunu bilmiyor olsanız bile Apple size yardımcı olacak.

iPhone 11 Apple Watch

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz