Xiaomi aldığı patent ile mobil fotoğrafçılığa önemi arttırıyor!

0
Xiaomi Patent görseli 1

Xiaomi yeni patentler aldı. Aldığı patentler ile mobil fotoğrafçılığa daha fazla önem verecekmiş gibi görünüyor. Patente göre ana kamera kurulumunda daha büyük modüllere yer verecek gibi duruyor.

Mart 2021’de WIPO (World Intellectual Property Office – Dünya Fikri Mülkiyet Ofisi)’ya tasarım patenti başvurusunda bulunmuştu. Söz konusu tasarım bu ay başlarında yayınlandı. Arka kısmında büyük sensör bulunan 3 farklı telefon modeli görmüş olduk. Üç modelin arka kısmındaki tasarımları da eskiz olarak da olsa görmüş olduk.

Xiaomi Patent görseli 1

Tasarımlardan birisinin arka görünümü Galaxy S21 serisinden ilham alınmış gibi görünüyor. Arka panelin sol üst köşesinde dikey olarak konumlanan sensörlerin sayısı dört adet. Birisi de periskopik bir lens yer alıyor gibi görünüyor.

Xiaomi Patent görseli 2

İkinci model ise daha benzersiz bir tasarıma sahip. İki adet sensörün arasında LED flaş konumlandırılmış. Burada duruş ve tasarım olarak farklılıklar sunulabilir. Belki de bir Lite modeli için kullanılabilir bu tasarım.

Xiaomi Patent görseli 3

üçüncü tasarım ise bir büyük sensörün altında iki adet yan yana konumlandırılmış daha küçük sensörler yer alıyor. Ancak firma bu cihazlar üzerinde mi çalışıyor? Yoksa sadece alınan patentler mi? Bu konuda net bir bilgi bulunmuyor.

Gelecek Mi serisinde bu tasarımlardan bir veya birkaçını görmek bizleri şaşırtmayacak.

Daha fazlası için teknokroki.com adresini takipte kalın. İçeriklerimizden anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açmayı unutmayın.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz