Xiaomi Mi 11 serisi hakkında detaylar!

0
Mi 11 serisi hakkında detaylar

Xiaomi’nin yeni serisi Mi 11 hakkında bugüne kadar elde ettiğimiz tüm bilgileri bu haberimizde özet olarak derledik sizler için. Firmanın Mi serisinde şu anki en güncel ürün ailesi Mi 10T 5G serisi. Bakalım yeni seri bizlere neler sunuyor?

Mi 11 serisi tanıtım tarihi

Piyasaya sürülmesi beklenen modeller Mi 11 ve Mi 11 Pro olarak belirtiliyor. Mi 10 serisi altında birçok farklı seçenek bizlere sunulmuştu. Bir ultra modeli ve T takılı versiyonlar gördük. 2021 yılında piyasada olacak yeni serisinde de benzer adımları atmasını bekliyoruz.

Xiaomi, Snapdragon 888 kullanan ilk Android telefonun Mi 11 olacağı doğrulanmıştı. Gizmochina tarafından yapılan sızıntıya göre tanıtım tarihi 29 Aralık olarak belirtildi. Ancak bu tarihin Çin’e özel lansmanı mı yoksa global lansmanı mı işaret ettiğine dair bir bilgi mevcut değil. Xiaomi yeni modellerini bu yıl bitmeden tanıtıp pazara sunmayı amaçlasa da yaygınlaşması Ocak ayında gerçekleşecektir.

Mi 11 serisi tanıtım

Serinin tasarımı konusunda kesin bilgiler henüz belirginleşmiş değil. Çoğunlukla render görselleri ortaya çıkan serinin geçtiğimiz günlerde bir görüntüsü ortaya çıkmıştı. Bu görüntünün bir reklam setinde çekildiği iddia edilmişti.

Fotoğraftan yola çıkarak arka kamera modülünün farklı bir yapısı olduğunu görüyoruz. Weibo üzerinden sızan poster görseli ile benzerlik göstermesi sebebiyle Mi 11 veya Mi 11 Pro modeli görselde olduğu gibi bir tasarım ile gelebilir. Ancak bu bilgiler sağlıklı kaynaklardan edinilmiş değiller. Farklı bir tasarım söz konusu olursa da şaşırmamak gerek.

Mi 11 serisi özellikleri

Serinin detaylı özellikleri hakkında net bilgiler ortaya çıkmış değil. Ancak işlemci tarafında Snapdragon 888 kullanılacağını biliyoruz. Muhtemelen Mi 11 Pro modelinde bu işlemciyi görüyor olacağız.

Pil kapasiteleri konusunda da birtakım bilgiler yer alıyor. Mi 11 modelinde 4780mAh kapasiteli pil olması beklenirken Mi 11 Pro modelinde 4970mAh kapasiteli pil olması bekleniyor. Sızan bilgiler 3C sertifikasına dayanıyor. Kısaca bilgi vermek gerekirse 3C “Çin Zorunlu Ürün Belgelendirme Sistemi” dir. 55W çıkış sunan bir şarj adaptörü yer alıyor. Bu değer Mi 10’da gördüğümüz 30W ve Mi 10 Pro’daki 50W hızlı şarj değerinin üzerinde. Ancak Mi 10 Ultra’da gördüğümüz 120W şarj değerinin gerisinde.

Bugünlerde Android dünyasında popüler olan konulardan birisi de ekran tazeleme hızı. Genellikle 90Hz ve 120Hz seçenekleri sunuluyor. Mi 11 serisinde 120Hz OLED ekranların olmasını bekliyoruz. Mi 10 Ultra modelinde sunulan özellik yeni seride daha düşük modellere gelecek gibi duruyor. Parmak izi sensörünün ise ekran üzerinden olmasını bekliyoruz.

Mi 11 serisi fiyatı

Henüz piyasada Snapdragon 888 işlemcili model olmadığı için serinin net fiyatı hakkında kesin tahminler gerçekleştirmek bir miktar zor. Ancak öncül serisi Mi 10’da fiyatlar 700 dolar seviyesinden başlıyordu. Benzer fiyatlar olacağını tahmin ediyoruz yine de. Zira Mi 10 modeli bir önceki tepe model sınıfı işlemci Snapdragon 865 ile satışa sunulmuştu.

Ocak ayında global olarak satışa sunulacağını düşündüğümü Mi 11 serisi bakalım bizlere neler sunacak? Xiaomi son bombasını patlattığında ses getirebilecek mi?

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açabilirsiniz.

Google News Abone Ol

Bizi Google Haberler üzerinden takip edebilirsiniz

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz