xiaomi mi mix 2s

Xiaomi’nin Mi Mix serisindeki yeni modeli ile ilgili bilgiler sızdırıldı. Bu bilgilere göre Apple’dan bir özellik daha alınmış olacak Xiaomi tarafından.

 

xiaomi mi mix 2s

 

Apple’ın 3 Kasım tarihinde dünyada satışına başladığı iPhone X modeli farklı bir iPhone tasarımına sahip. Apple’dan alıştığımız fiziksel ana ekran tuşunun ve parmak izi tarayıcısının yerine yüz tanıma teknolojisi geldi!

 

  

 

Çin’in Apple’ı olarak da bilinen Xiaomi, ekran-kasa oranında sınırları zorladığı Mi Mix serisine yeni bir üye geliyor. Cihazın ismi Mi Mix 2s. Ancak cihazla ilgili sızdırılan görsel dışında başka bir bilgi bulunmuyor.


 

Görselde ise şaşırtıcı bir detay var. Apple’ın iPhone X modeli ile birebir aynı bir ön tasarım görüyoruz. Geçmişte de Xiaomi bir çok Apple özelliğini cihazlarına getirmişti. Hatta bir çok üretici Apple’da olduğu gibi uygulamaları görebildiğimiz “Uygulama Çekmecesi” kısmı arayüzlerinden çıkarmıştı.

 

 

Xiaomi Mi Mix 2s

 

LG gibi üreticiler de varsayılan olarak modellerini bu şekilde piyasaya sünmeye başladı. Opsiyonel olarak bu özelliği cihazlarına indirerek ekleyebiliyorsunuz. Zaten Android tarafında oldukça fazla arayüz seçeneği mevcut. Launcher olarak da bilinen bu arayüzler Google Play Store’da mevcut.


 

Mi Mix 2s olduğunu düşündüğümüz modellerin öncüllerinde ön kamera kasanın alt kısmında bulunuyordu. Bu alışılması zor bir şeydi. Bu modelde ise Apple’ın da yaptığı gibi üst orta kısımda yer almasını bekliyoruz.  Aslında iPhone X modelini kopyaladığı için

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz