Xiaomi Mi Mix isimli konsept telefonu ile dikkatleri üzerine çekmişti. Dikkatler üzerindeyken de Mi Mix 2 isimli modelin render görselleri sızdırıldı.

 

 

 

Bu değerler biraz inanması güç değerler. Zira görsellerden yola çıkarak baktığımızda çerçevesiz bir tasarım sunulacağı yönünde bir izlenim elde edebiliyoruz. Ancak böyle bir cihazı kullanmak ne kadar keyifli olacak olsa da ekranı koruyacak bir çerçeve olmayışı kafamızda soru işaretleri olmasına neden oluyor.

Bu oranın gerçek olması ihtimalini Xiaomi Mi Mix modeliyle kanıtladı. Çerçevesiz bir akıllı telefonu çok uzak olmayan bir zamanda piyasada görebiliriz.

 

Mi Mix 2 modelinde önceki model Mi Mix’te kullanılan 6.4″ boyutundaki ekranın yer alabileceğini ve 1080X2040 piksel çözünürlük ile 2K çözünürlüğe destek vereceğini söyleyebiliriz.

Günümüzde popülerleşmeye başlayana ve firmaların ayırt edici noktalarından olmaya doğru giden çift ana kamera konseptine Mi Mix 2 modelinde de yer verilebilir.

 

Mi Mix modelinde özçekim kamerasının telefonun ekran/kasa oranından dolayı alt tarafa konumlandırılmış olmasından dolayı bu yönde gelen eleştirileri dikkate almışa benziyor Xiaomi. Zira görsellerden de görebileceğiniz gibi Mi Mix modelinde ön taraf tamamen ekran olacağı için üst tarafta harici bir ünite gibi duran teleskobik bir özçekim kamerası flaş ile desteklenmiş şekilde yer alabilir.

Modelin Android 7.0 Nougat tabanlı MIUI 9 arayüzü ile gelmesi bekleniyor.

 

 

Xiaomi’nin böyle bir telefon üzerinde çalışıp çalışmadığı yönünde resmi bir bilgi olmasa da Mi Mix modelini düşününce neden olmasın diye düşünebiliyorsunuz.

Son bir kez daha buradaki görsellerin şu aşamada gerçek olduğunu söyleyemeyiz. Render edilmiş görseller olduğu için gerçek tasarımda farklılıklar olabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz