Çinli Xiaomi’nin Mi serisi altındaki Max serisinin yeni temsilcisi Mi Mix 2 bugün tanıtıldı. Ancak tüm bilgiler henüz tam olarak netlik kazanmadı. Kısa bir sürede tüm özelliklerin doğrulacağını ve şu anda sizlere aktaracağımız özelliklerden çok da farklı özelliklere sahip olmayacaktır.

 

Şimdi cihazın bilinen teknik detaylarına bir bakalım:

  • 6.44″ boyutunda Full HD ekran
  • Snapdragon 626
  • 4 GB RAM ve 64 GB depolama veya 6 GB RAM ve 128 GB depolama
  • çift LED flaşlı 12 MP ana kamera / 5 MP ön kamera
  • Bluetooth 4.2
  • USB Type C 1.0 konnektör
  • 5000 mAh üzerinde bir batarya kapasitesi

Modelin öncülü olan Mi Max’de Snapdragon 650 işlemcisi Big-Little tasarımı ile 2 adet performans odaklı Cortex A-72 çekirdekleri 1.8 GHz hızında, 4 adet de pil tasarrufu odaklı Cortex A-53 çekirdekleri 1.4 GHz hızında çalışıyor. Ayrıca Prime modelinde Snapdragon 652(Cortex A-72 çekirdekleri de 4 adet.) işlemcisi yer alıyor Mi Max’in.

Mi Max 2 modelindeki Snapdragon 626 işlemcisinin içerisinde ise 8 adet pil tasarrufu odaklı Cortex A-53 işlemcisi 2.2 GHz hızında çalışıyor. Ülkemize distribütörler aracılığıyla gelmesi halinde batarya performansı düşünüldüğünde oldukça başarılı olabilecek bir cihaz.

 

 

Öncesinde atlamamamız gereken bir nokta var. Xiaomi’nin söylediğine göre Quick Charge 3.0 teknlojisi ile 1 saatte cihazın bataryası %68 seviyesine kadar doluluk seviyesine ulaşabiliyor. Bu rakam pratikte pek de ulaşılabilir olabilecek bir rakam olmayabilir. Günlük kullanımda elbette faydası olacaktır. Ancak dediğimiz gibi bu özellikler hiç bir cihazda satın almak için ilk önceliğiniz olmamalı. Olduğu takdirde hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz.

Fiyat konusuna baktığımızda ise 64 GB depolama kapasiteli modelin fiyatı 1699 yuan(yaklaşık 900 ₺) seviyesinde. Ülkemize gelmesi durumunda 128 GB kapasiteli modelin gelmesini beklemiyoruz. Doğru bir fiyatlandırma ile gelmesi durumunda cihaz oldukça ilgi çekecektir.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz