Xiaomi Mi 11 serisinden üzücü bir haber geldi!

0
Xiaomi Mi 11

Xiaomi Mi 11 serisinin tanıtılmasına birkaç gün kala yeni bir bilgi daha doğrulandı. Geçtiğimiz günlerde iddia edilen bir detay firma tarafından doğrulandı.

Söz konusu iddiada satışa sunulacak ürünlerin kutularının görselleri paylaşılmış. iPhone 12 serisindeki cihazlar kadar ince olduğu, dolayısıyla Mi 11 modellerinin de kutusundan şarj aleti çıkmayacağı iddia edildi. Bu iddia firma tarafından doğrulandı.

Xiaomi de Apple gibi aynı gerekçe ile kutudan şarj aletini çıkardığını belirtti. İhtiyacı olmayan kullanıcılar nedeniyle elektronik atık oluşumunu önlemek için böyle bir karar alındığı belirtiliyor.

Mobil cihazlar hakkında daha fazla habere buradan ulaşabilirsiniz.

Apple da bu açıklama ile kararını açıkladığında firmalar bu konuyu alaycı bir dille ele alarak eleştirmişlerdi.

Xiaomi Mi 11 Weibo Paylaşımı – Paylaşıma gitmek için görsele tıklayın

Apple’dan sonra Xiaomi bu konuda resmi açıklama yapan ilk şirket oldu. Samsung’un da Galaxy S21 serisinde benzer bir adım atacağı yönünde iddialar ortaya atılmıştı. Firma tarafından resmi bir açıklama gelmese de tanıtım etkinliğinde böyle bir açıklama olması bizleri şaşırtmayacaktır.

Bazı hamleler Apple tarafından uygulandıktan sonra sektördeki diğer oyuncular tarafından da uygulanmakta. Apple şarj cihazını kutudan çıkardı. Ancak buna alternatif olabilecek MagSafe kablosuz şarj sistemini de duyurdu. Güçlü bir mıknatıs ile eski MacBook modellerinde olduğu gibi cihaza bağlanarak iPhone’larınızı şarj etmenizi sağlayan bir aparat.

Bu ürüne benzer çözümler de yaygın olarak sunulursa ve fiyatları makul seviyelerde olabilirse fazla tepki çekmeden adaptasyon süreci atlatılabilir.

Xiaomi kullanıcıların gözünde hala uygun fiyata yüksek performans sunan bir firma konumunda. Bu konumu nedeniyle bu adımı düşünülenden daha fazla tepki görebilir. Firma bu duruma nasıl bir çözüm sunacak? Bunu 28 Aralık Pazartesi günü gerçekleşecek etkinlikte görüyor olacağız.

Xiaomi Mi 11 özellikleri

Xiaomi Mi 11 özellikleri

Snapdragon 888 yonga setini kullanan ilk model olması beklenen Mi 11 ekran tarafında da Xiaomi için yenilikler ile geliyor. Ekranın çözünürlüğü QHD+ ve 120Hz ekran tazeleme hızı yer alıyor. Panel olarak OLED tercih edilmesi bekleniyor. 55W seviyesinde hızlı şarj desteği sunması bekleniyor. Kamera tarafında 108MP ana sensör ve 128GB başlangıç depolama seçeneği gibi özellikler sunuyor.

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açabilirsiniz.

Google News Abone Ol

Bizi Google Haberler üzerinden takip edebilirsiniz

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz