Xiaomi HyperCharge ile 200 Watt hızlı şarj deneyimi!

0
Xiaomi HyperCharge

Xiamoi Ağustos 2020 yılında piyasaya sürdüğü Mi 10 Ultra modeli ile 120 Watt hızlı şarj desteğini kullanıcıların beğenisine sunmuştu. Bu telefon ile Xiaomi, bu hızlarda şarj sunan ilk telefonunu satışa sunmuş olmuştu. Firmanın 2021 yılının ikinci yarısında piyasaya süreceği bir akıllı telefonunda 200 Watt hızlı şarj desteği sunacağı iddia ediliyordu. Xiaomi HyperCharge teknolojisi ile 200 Waat hızlı şarj ve 120 Watt kablosuz hızlı şarj imkanı kullanıcılara sunulacak.

Xiaomi, bugün yeni Xiaomi HyperCharge şarj teknolojisini duyurdu. Bir video da paylaşan Çinli şirket, videoda 4000mAh kapasiteye sahip Mi 11 Pro modelini HyperCharge teknolojisi ile 3 dakikada yüzde elli doluluk oranına ve yüzde yüz doluluk oranına da 8 dakikada ulaştığı görülüyor.

Devamında HyperCharge teknolojisi ile kablosuz olarak Mi 11 Pro modelinin 120 Watt hızında şarj edildiğini görüyoruz. Buradaki rakamlar gerçekten inanılmaz. Mi 11 Pro yüzde on doluluk oranına kablosuz şarjda 1 dakikada ulaşıyor. Sadece 7 dakikada yüzde elli doluluk oranına ulaşırken yüzden yüz doluluk oranına da 15 dakika gibi kısa bir sürede ulaştı.

Geçtiğimiz yıl Xiaomi tarafndan duyurulan 80 Watt kablosuz hızlı şarj ile 4000mAh kapasiteli bir batarya 19 dakikada tam doluluk oranına ulaşabiliyordu. Buradaki söz konusu rakamlar inanılmaz gibi duruyor olsa da Xiaomi bakalım hangi cihazında bu desteği ilk kez kullanıcıların beğenisine sunuyor olacak? Hep birlikte göreceğiz.

İşte Xiaomi tarafından paylaşılan HyperCharge videosu:

Daha fazlası için teknokroki.com adresini takipte kalın. İçeriklerimizden anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açmayı unutmayın.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz