Xiaomi, açılır kamera hamlesi yapıyor!

0
Xiaomi

Akıllı telefon pazarında hızlı bir yükseliş yolu alan Xiaomi, geçtiğimiz mayıs ayında açılır kamera ile ilgili çalışmalarını bitirmişti. Şirket bu çalışmasını Redmi K20 modeliyle birlikte taçlandırmışt.

Avrupa Bölgesi civarında ve ülkemizde Xiaomi Mi 9T ve Mi 9T Pro modelleri satılıyor. Bunların Çin’deki karşılığı ise Redmi K20 ve K20 Pro olarak karşımıza çıkıyor.

Xiaomi açılır kamera konusunda yeni bir sürpriz yaptı

Bunların haricinde ortaya çıkan bir patente göre “CNIPA – Çin Patent Ofisi” onaylı; şirket hem ön hem de arka kameraları “Açılır mekanizmalı” tek bir şekilde dizayn ederek cihaza yerleştirecek.

Xiaomi açlır kamera

Patentin detayına indiğimiz zaman, ön ve arkaya bakan ikişer kamerayla birlikte, önde iki ve arkada beş kamera olmak üzere toplamda yedi kameraya varan bir kurulum görüyoruz.

Ek olarak tasarımdan da gördüğünüz gibi bu tarzda bir kamera kurulumu ekranın üst kısmını tamamen kapatıyor. Buda ekran/kasa oranını düşürecek bir etken. Tabii her ne kadar açılır bir mekanizma da olsa sonuç böyle oluyor.

Diğer akıllı telefon üreticilerinin de buna benzer bir patent aldığı konuşmaları da etrafta dönüyor. Ancak Xiaomi bunu her ne kadar uygulayacak olsa da diğer firmaların patenti alıp uygulamama ihtimali de kuvvetli.

Sizce yeni alınan patent, 2020 model telefonların kameralarını ne kadar değiştirecek? Görüşlerinizi yorumlar üzerinden yazabilirsiniz.

Daha fazlası için TeknoKroki.com adresini takipte kalmayı ve bildirimleri açmayı unutmayın.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz