WhatsApp bu mesaj silindi

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından WhatsApp, geçtiğimiz 2017 yılının Ekim ayında ülkemizde de kullanıma sunduğu mesaj silme özelliğinde bir güncellemeye gitti.Mesaj silme özelliği ilk geldiğinde iletilen mesajı 7 dakika içerisinde silebiliyorduk. WhatsApp‘ın Beta sürümünde gelen güncelleme ile birlikte mesaj silme süresi 1 saat 8 dakika 19 saniye gibi ilginç bir zamana uzatıldı. Üzerinde oynanmış – Google Play Store dışından haricen indirilen uygulamalarla – sürümler ile bazı kullanıcılar yıllar öncesindeki konuşmalardan mesajları silmeyi başardılar.WhatsApp’a Gelen Güncelleme Neleri Değiştiriyor?

Bunun üzerine Facebook satın aldığı WhatsApp uygulamasında sunduğu bu özelliğinde, mesajın 24 saat içerisinde alıcıya iletilmesi şartını ekledi.

Kısaca uygulama üzerinden gönderdiğiniz mesaj alıcının telefonu kapalı olduğunda iletilemediği için silinemiyor. Göndericinin mesajı gönderdiği tarih ile alıcının mesajı aldığı tarih karşılaştırılıyor. Aradaki fark 24 saatten fazla ise mesaj silme işlemi iptal oluyor.

Bu da özelliğin önemini azaltan, olmasının avantajını bir nebze azaltan bir detay olarak düşünmemize neden oluyor. Olmasa da olur denebilecek bir noktaya getiriyor. Daha farklı bir çözüm olması gerektiğini düşünüyorum.Oldukça hayat kurtaran bir özellik olan Mesajı Silme özelliğine gelen bu kısıtlamaları nasıl buluyorsunuz? Yorumlarda fikirlerinizi belirtmeyi unutmayın.

Başka bir haberde görüşmek üzere…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz