Vivo kamera konusunda Zeiss ile işbirliğini duyurdu!

0
Vivo Zeiss İşbirliği
Google News Abone Ol

Vivo lensleriyle ünlü Carl Zeiss firması ile ortaklığını duyurdu. Böylelikle Vivo marka akıllı telefonlarda daha kaliteli kameralar görüyor olacağız.

Vivo ortaklık haberini Çin mikroblog sitesi Weibo üzerinden duyurdu. Paylaşılan mesajdaki görselde Vivo marka akıllı telefon üzerine Zeiss logosu yerleştirilmiş. Huawei ve Leica örneğinden yola çıkarak bu işbirliğinin uzun vadede Vivo markası için karlı bir iş olacağını söyleyebiliriz.

Vivo Zeiss iş birliği

Vivo da yakın gelecekte kamera konusunda iddialı bir oyuncu olabilir. Daha da geriye gittiğimiz Nokia Zeiss markası ise kamera konusunda ortaklık yapmıştı. O dönemde akıllı telefonlar bu denli hayatımızda değildi. Ve fotoğraf çekmek için telefonlar birincil tercihimiz değildi. Bu nedenle büyük sükse yapmamıştı Nokia o dönem. Ancak dönemi için kameraları oldukça iyiydi. Windows Phone döneminde de kameraları oldukça iyi olan modeller mevcuttu.

Bu haber ile birlikte Vivo X60 serisinde yer alacak modellerdeki kameralarda Zeiss imzası olacağını söyleyebiliriz. Asıl faydaların daha sonraki modellerde tam olarak kendisini belli edeceğini söyleyebiliriz.

Vivo geçtiğimiz aylarda ülkemize giriş yapmıştı. Giriş yaptığı ilk model ise X50 Lite modeli oldu. Yeni modellerinde Zeiss lensler ile Vivo markasının eli ülkemizde de güçlenecektir. Bakalım bu işbirliği sonucunda kamera performansı ile Vivo ne kadar iddialı olacak.

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açabilirsiniz. Google Haberler üzerinden bizi takip edebilirsiniz.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz