Sony Xperia R1 ve R1 Plus

 

 

Japon devi Sony geçtiğimiz gün Hindistan’da 2 yeni modelini tanıttı. Bu modeller Xperia R1 ve Xperia R1 Plus. İki modeli birbirinden ufak farklar ayırıyor. Tasarım olarak aynı tasarıma sahip iki modelin ayrıldığı noktalar depolama ve RAM kapasitesi tarafında.

 

Sony Xperia R1 ve R1 Plus’ın Özellikleri Neler ?

 

Ekran olarak IPS panel ve HD(1280X720) çözünürlük ile gelen telefonların ekran boyutları 5.2″ seviyesinde. Snapdragon 430 işlemcisinin güç verdiği modellerde 2620 mAh kapasiteli batarya ile geliyor. Xperia R1 modeli 16 GB depolama 2 GB RAM kapasitesi ile geliyor. Xperia R1 Plus modeli ise 32 GB depolama ve 3 GB RAM ile geliyor.

İki model de ülkemizde satışa sunulmaları durumunda döviz kurundaki artış nedeniyle 1000 ₺ altında satılmaları pek mümkün gözükmüyor. Tabi döviz kurunda agrasif bir düşüş yaşanmaz ise.

Sony’nin tasarım olarak birbirine benzeyen tasarımlardan vazgeçmemesi şaşırtıcı. Sony, XA1 modelinde neredeyse sıfıra indirdiği yan çerçeveleri ekranın alt ve üst kısmında yer alan çerçeveler için de uygulamasını bekliyoruz. Ancak firma bizi bugüne kadar şaşırttı.

Bakalım belki 2018 yılında Sony, yeni telefon modellerini tasarımsal anlamda belirgin iyileştirmelerle biz kullanıcılara sunmayı başarabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz