Bir çok başarılı dizi ve filmin oyun uyarlamasını yapan Telltale Games bu sefer de karşımıza Galaksinin Muhafızları ile çıkıyor. Firmanın çıkardığı oyunlar tıpkı diziler gibi sezonlar ve bölümlerden oluşuyor. 

 

marvel-guardians-of-the-galaxy-telltale-games

 

Oyunun ilk sezonu 5 bölümden oluşacak. Bilgisayar, konsol ve mobil cihaz kullanıcıları için yayınlanacak olan oyunun ilk bölümü 2017 yılında yayınlanacak.

Firma oyunlarının episode – yani bölüm – halinde kısım kısım duyuruyor. Yani oyunun episode 1’i oynuyorsunuz ve daha sonrasında ise episode 2’yi oynamak için bekliyorsunuz. Ayrıca oyunlarda sezon geçişlerinde bir önceki sezonda verdiğiniz kararlar bir sonraki sezonda da geçerli ve bu kararlar doğrultusunda bir  başlangıç yapıyorsunuz.

 

Bu video ise firmanın başarılı oyunu Walking Dead Series A New Frontier’e bir bakış videosu.

 

Belki de firmanın en bilinen oyunu başarılı dizi Walking Dead’in uyarlaması. Telltale Games’in geliştirdiği oyunlarda hikayeye verdiğimiz kararlar yön veriyor.Yani hikaye tabanlı bir oynanış olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca grafiklerde çok üst düzey değil. Çizgi roman vari görsel detayları oyunlara farklı bir hava katıyor.

Ayrıca bu seri ana seri dışında bir seri. Ancak ana seri ile tabiki de bağlantılı. Daha önce de dediğimiz gibi hikaye odaklı oyunlar yaptığı için Telltale Games başarısını sürdürecektir. Çünkü biz kullanıcılar oyunlarda verdiğimiz kararların hikayeyi etkilemesi aldığımız keyfi arttıran bir unsur. Verdiğimiz kararlar iyi bir şekilde yerleştirildiğinde ise aldığımız keyif üst düzeyde olabiliyor. Denemenizi tavsiye ettiğimiz bir oyun serisi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz