TCL, NXTWEAR G Akıllı Gözlükleri ve Çoklu Ekran Özelliğini Duyurdu!

0
NXTWEAR G


Görüntüleme teknolojilerinin ve uygun fiyatlı premium akıllı deneyimlerin öncüsü TCL, NXTWEAR G giyilebilir akıllı gözlüğün satışa çıktığını duyurdu. İlk olarak ocak ayında gerçekleşen CES 2021’de gösterilen gözlük, çift Sony mikro OLED ekranları portatif, her yere götürülebilen, şık ve konforlu bir tasarımla sunuyor. TCL ek olarak seçili ürün serilerine cihazlar arası Çoklu Ekran ile Birlikte Çalışma özelliğini ulaştırmaya başladı. Bu özellik, belirli TCL mobil cihazlar ve uyumlu dizüstü bilgisayarlar, tabletler ve televizyonlar gibi çeşitli ürün kategorilerinin sorunsuz bir şekilde birlikte çalışabilmesini sağlıyor.
 
TCL Communication CEO’su Aaron Zhang, konuyla ilgili şunları söylüyor: “Görüntüyü en iyi şekilde sunmadaki uzmanlığımızı kullanarak fiyat noktalarında yerleşik, bağlantısız ve tek ekran yapısına meydan okumak için mükemmel bir zaman olduğunu düşünüyoruz. Premium alanda NXTWEAR G Akıllı Gözlükler, akıllı cihazın bir uzantısı haline geliyor ve kullanıcı nerede olursa olsun, özel bir izleme deneyimi sunuyor. Öte yandan TCL 20 Pro 5G gibi erişilebilir fiyatlı üst düzey cihazlarımız, ilerleyen dönemlerde yazılım güncellemeleriyle kullanıma sunacağımız Çoklu Ekran ile Birlikte Çalışma özelliği sayesinde önümüzdeki aylarda kullanıcılarına daha da fazla değer sağlayacak.”
 

TCL NXTWEAR G

NXTWEAR G

Akıllı görüntüleme deneyimi sunan TCL NXTWEAR G giyilebilir ekranlı gözlükler film severlere portatif bir sinema, oyunculara sürükleyici bir dünya ve kullanıcılara da evde, işte veya işe giderken özel alan oluşturuyor. Sofistike ve katlanabilir çerçevesiz tasarımı yüze uyan bir rahatlıkla sunan NXTWEAR G, kullanıcılarının şık ve koyu siyah bir kasasıyla üst düzey bir görünüme ve hissiyata sahip olmasını sağlıyor.
 
Kullanımı kolay ve kompakt NXTWEAR G küçük bir sırt çantasına veya büyük bir el çantasına sığan bir kapsül şeklindeki kılıf ile korunuyor. Şarj gerektirmeyen ve her yere götürülebilen gözlükler her an kullanılabiliyor. Bu sayede uyumlu dizüstü bilgisayar, tablet veya akıllı telefonla çalıştırılabiliyor. Böylece mevcut teknolojiyle birleştiğinde özel ve sorunsuz bir izleme ortamı yaratıyor.
 
Görüntüleme teknolojisinin öncüsü TCL, görüntüleme deneyimini iyileştiren ögeleri yakından tanıyor. TCL, bu uzmanlığını kullanarak çift 1080p yüksek çözünürlüklü Sony FHD Micro OLED panelleri 16:9 en-boy oranına sahip 140 inçlik bir ekranın aynısını oluşturan NXTWEAR G’nin ev sineması oranlarını sağlaması için mükemmel bir şekilde konumlandırılıyor.
 
Stereo hoparlörlerle entegre 3D 4K içeriği destekleyen görsel bir deneyim sayesinde kullanıcılar filmdeki müziklerin ve oynadığı oyunların tadını çıkartabiliyor.
 
TCL NXTWEAR G’de kullanılan malzemeler de dikkatlice seçildi. Gözlüğün aerodinamik ve şık derin siyah dış yüzeyi, metalik bir çerçeveyi kaplayan dayanıklı, rahat ve cilt dostu bir kullanım sunan yumuşak naylon ve silika jelle üretiliyor. Taşıma çantasının içinde net bir görüntüleme deneyimi için bir lens adaptörünün yanı sıra her yüz şekliyle uyumlu üç farklı boyutta ayarlanabilir burun yastığı bulunuyor.
 
NXTWEAR G’nin belli bir dereceye kadar çevresel görüş sağlayan açık ve fit tasarımı sayesinde kullanıcı klavyede yazan parmaklarına bakmak için bakışlarını aşağı kaydırabiliyor veya birisini selamlamak için yukarı bakabiliyor. Kullanıcılar artık başka bir dünya ile mevcut ortam arasında benzersiz bir denge kurabiliyor. Gözlüğü kullananlar yakın çevresinde olanları takip edebilirken bir filmi izleyebiliyor veya sanal bir konserin ön sıradan keyfini çıkarabiliyor.
 
Normal bir gözlük gibi takılabilen NXTWEAR G’nin saçları bozan bir ipi, şarj gereken bataryası veya akıllı telefonu takma zorunluluğu bulunmuyor. Cihazı kullanmak için bir uygulama da gerekmiyor. Gözlükle uyumlu bir USB-C ekran çıkışına sahip herhangi bir akıllı cihaza bağlamak ve üstün bir görsel deneyim için gözlüğü takmak yeterli oluyor.
 
NXTWEAR G tüm büyük üreticilerin 100’den fazla akıllı telefonuyla, hibrit ikisi bir arada cihazlarıyla ve dizüstü bilgisayarlarıyla birlikte çalışabiliyor. Cihaz bir ay sonra Avustralya’da satışa çıkacak ve devamında da seçili bölgelerde erişilebilir olacak.

Çoklu Ekran ile Birlikte Çalışma

NXTWEAR G Çoklu Ekran

TCL’in Çoklu Ekran vizyonunu kullanıcının yanındaki cihazların tamamıyla çalışma yaklaşımı oluşturuyor. Örneğin, kullanıcı işe giderken tren istasyonuna uğradığında telefonundaki temassız ödemeyi kullanarak bilet alabiliyor ve aynı zamanda 5G üzerinden müzik dinleyebiliyor.
 
Koltuğuna oturduğunda ise TCL 20 Pro 5G’nin ekranı sinema deneyimi sunan giyilebilir cihaz olan NXTWEAR G’ye aktarıldığında kullanıcı dinlenirken ve cihaz da şarj olurken akıllı telefon kullanılabiliyor.
 
Film bittiğinde ise kullanıcılar gözlüğün ekranını akıllı bilgisayar ile paylaşabiliyor. Çoklu Ekran ile Birlikte Çalışma özelliği sayesinde Windows 10 kullanıcıları uyumlu TCL akıllı telefonlarını kullanarak içeriklerini kablosuz olarak düzenleyebiliyor, paylaşabiliyor ve kontrol edebiliyor. TCL 20 Pro 5G’ye bağlanabilen dizüstü bilgisayarlar, telefondaki dosyalara ve fotoğraflara, Android uygulamalara ve paylaşımlı panoya kolayca erişebiliyor.
 
Kullanıcı son olarak kitap okumak için dizüstü bilgisayardan bir TCL 10 TAB MAX tablete geçerken akıllı telefondaki bildirimlerin sekmede görünmesi sayesinde kullanıcılar paylaşılan ekran deneyimine devam edebiliyor ve sadece bir ekrana odaklanması yeterli oluyor.
 
Kullanıcı odasına vardığında ve işlerini bitirdiğinde bir TV’ye hızlı ve kolay bir şekilde bağlanarak cihazlar arası yayın ile rahatlayabiliyor. Bu sayede kullanıcılar TCL 20 Pro 5G’de çekilen yüksek çözünürlüklü görüntüleri, en sevdiği şovları izleyebiliyor ve TCL TV’nin yüksek kaliteli hoparlörleriyle müzik çalabiliyor. Kullanıcılar ayrıca ekranlar arasında çalışabiliyor, dikkat dağıtan ögeleri en aza indirebiliyor ve TCL’in Çoklu Ekran ile Birlikte Çalışma imkanını en iyi şekilde kullanabiliyor.
 
Çoklu Ekran ile Birlikte Çalışma özelliği, birçok ürün serisi tarafından desteklenecek. İlk aşamada Kablosuz Programlama (OTA) yazılım güncellemeleri üzerinden TCL 20 Pro 5G akıllı telefonlara sunulacak. Daha fazla detay, https://www.tcl.com/global/en/blogs/work-smarter-with-tcl-multi-screen-collaboration.html bağlantısında yer alıyor.

Daha fazlası için teknokroki.com adresini takipte kalın. İçeriklerimizden anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açmayı unutmayın.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz