Sony Xperia X serisi modelleri sunduklarına nazaran bir miktar yüksek fiyatlarla ülkemizde satışa sunulmuş durumda. Aynı şekilde Avrupa ülkelerinden ingiltere’de de yüksek fiyatlardan satışa çıkmıştı.

Xperia X serisinin mini modeli X Compact’ın İngiltere’deki satış fiyatı 360 Pound seviyesinde. Pound’un güncel değeri üzerinden ülkemiz para birimine çevirdiğimizde cihazın fiyatı yaklaşık olarak 1420 ₺ gibi bir rakama tekabül ediyor. Xperia XA modelinin 1399 ₺ fiyat etiketiyle şuanda resmi kanallarda satıldığını düşünürsek Xperia Compact modelin 1500 ₺ ve üstü bir fiyattan ülkemizde satılacağı tahmininde bulunmak yanlış olmayacaktır. Serisinin tepe modeli XZ ise bunu göz önüne alırsak 3000 ₺ dolaylarında bir fiyattan satışa sunulacaktır.

Xperia X Compact’ın teknik özelliklerini hatırlayacak olursak ; 4.6″ 720p – yani HD – ekran, Snapdragon 650 işlemci, 3GB RAM, 32GB dahili depolama. 23MP ana ve 5MP özçekim kamerası ve 2700 mAh batarya şeklinde.

Ayrıca parmak izi okuyucusuna ve usb Type C portu bulunan Xperia X Compact kutudan Android 6.0.1 – yani Marshmallow – ile geliyor.

Başka bir haberde görüşmek üzere…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz