Sony Xperia 2 özellikleri dikkat çekiyor!

0
Sony Xperia 2 özellikleri

Ortalıkta dolaşan yeni amiral gemisi modelleri PlayStation’un mimarı Sony Xperia 2 modeli ile genişlemeye devam ediyor. 2020 dolu geçiyor.

Yeni amiral gemisi Xpreria 2, özellikleriyle ön plana çıkıyor. K’lar havalarda uçuşuyor hem ekranlar hem de kameralar yüksek çözünürlük vaat ediyor.

Sony Xperia 2 özellikleri

Kardeşinde olduğu gibi bu modelde de 6.6 inçlik 4K OLED ekran modelde yer alacak. Bunun haricinde Xperia 2, 5G destekli ilk 4K ekranlı telefon olacak.

Sony Xperia 2 özellikleri

Ek olarak ekran formatı 21:9 olan model MyDrivers tarafından paylaşılan rapora göre gücünü Qualcomm Snapdragon 865 yonga setinden alacak.

Arka tarafta 12 Megapiksel çözünürlüğünde iki kameraya 48 Megapiksel ve 64 Megapiksel kameralar eşlik edecek. Dörtlü kamera kurulumuna ilişkin detaylar henüz belli değil.

Son olarak yaymlanan raporlara göre Sony IP68 sertifikasıyla birlikte suya ve toza karşı dayanıklı bir amiral gemisi getirmeye hazırlanıyor.

PlayStation 5 ile de sıkça gündeme gelen şirket, amiral gemisi modelleriyle de adından söz ettirmeyi başarıyor. Özellikle beş yıl geriye gittiğimizde ilklerin telefonu olan Xperia, yine ilklerin telefonu olmaya devam edecek.

Z1 modeliyle birlikte hiçbir telefonda olmayan harici yazılım gerekmeden kendi kamera uygulamasıyla YouTube canlı yayın özelliği sunan kamerası, döneme damga vurmuştu.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz