Computex 2017 kapsamında bir çok ürün tanıtılmaya devam ediyor. Fuar 30 Mayıs 2017 tarihinde başladı. 4 Haziran 2017 tarihinde de sonlanacak olan etkinlikte şimdiden önemli gelişmeler olmaya başladı. Asus ve Intel cephesinde oldukça güzel yenilikler duyuruldu.

 

 

Bu sefer Microsoft cephesinde bir gelişme oldu. Qualcomm‘un mobil cihazlar için ürettiği Snapdragon işlemci ailesinin en güçlü modeli Snapdragon 835‘i Windows 10‘lu bir cihazda yer verileceğini ve hangi üreticilerin bu konfigürasyona sahip modelleri olacağını açıkladılar.

Qualcomm‘un işlemcisinin kapladığı alan küçük olduğu için daha ufak ve ince kasalarda daha yüksek kapasiteli bataryalar ile daha taşınabilir ve daha uzun kullanım ömrü sunan dizüstü bilgisayarlar hayatımıza girmeye başlayacak.

Qualcomm‘un iddialarına göre bekleme modunda alternatif dizüstü modellerine göre 5 kata varan daha düşük güç tüketiminin olacağını açıkladılar.

Snapdragon 835’li Windows 10 Dizüstüleri Üretecek Firmalar

Snapdragon 835 işlemcisinden gücünü alan Windows 10 işletim sistemli dizüstü bilgisayarları üreteceğini açıklanan partner firmalar Asus, Hp ve Lenovo. Özellikle düşük maliyetleri ile ülkemiz gibi dolar kurunun yüksek olduğu ülkeler ve daha düşük ekonomik güce sahip ülkelerde uygun fiyatları ile bu cihazlar oldukça popüler olacaktır. Ülkemizde bu tarz cihazlara da farklı bir vergilendirme sistemi getirilmez ise gerçekten uygun fiyatlara güzel Windows 10’lu dizüstü bilgisayarlar alabileceğiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz