Çinli akıllı telefon üreticilerinden Oppo‘nun R11 isimli modelinin teknik detayları GeekBench‘te görüldü. Bu günlerde GeekBench üzerinden bu kadar cihazın performans ve özelliklerinin ortaya çıkıyor oluşu bizlere bilinçli yapılmış hareketler olabileceğini düşündürüyor. Firmalar arasında böyle bir trend olabilir belki de.

 

Oppo R11 modelinin test sonuçlarını aşağıdaki resimde görüyorsunuz. Tek çekirdekte 1607, çoklu çekirdekte ise 5823 puan almış durumda. Buradan yola çıkarak Snapdragon 660 işlemcisinin yer alacağı modellerdeki skorları tahmin edebilmek pek doğru olmayabilir. Zira Oppo R11 modelinde Snapdragon 660 işlemcisi 1.84 GHz hızında çalışıyor.

 

 

Ancak işlemcinin çıkabildiği maksimum hız limiti 2.2 GHz seviyesinde. Bu da yaklaşık olarak maksimum çalışma frekansının 400 MHz altında çalıştığını gösteriyor. İşlemcinin içerisinde 8 adet özelleştirilmiş Kyro 260 çekirdekleri yer alıyor.

Cihazın diğer teknik detayları ise:

  • 5.5″ boyutunda Full HD çözünürlüğünde ekran
  • 16 MP çözünürlüğünde çift ana kamera ve 20 MP çözünürlüğünde özçekim kamerası
  • 4 GB RAM/64 GB depolama kapasitesi
  • 3000 mAh kapasiteli batarya

şeklinde. Ayrıca modelin daha büyük ekranlı ve daha büyük batarya kapasitesine sahip bir versiyonu daha olacak. Bu modelin ismi de Oppo R11 Plus olacak.Modelin önümüzdeki hafta içerisinde satışta olması bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz