Sızıntı: Uygun Fiyatlı Telefon Nokia 2!

0
nokia 2

nokia 2

 

HMD Global çatısı altında faaliyetlerine devam eden Finlandiyalı Nokia, Android İşletim Sistemi’ne sahip akıllı telefonlarına bir yenisi ekliyor. Giriş seviyesi bir model olacak Nokia 2 modelinin ülkemizde satışa sunulmama durumu olabilir. Ülkemizdeki asıl önemli olan segment orta ve orta-üst seviye cihazlar. Bu modeller de genellikle 1000 ₺ ve üzeri bir fiyatla satılıyorlar.

  

Nokia 2 modelinin satış fiyatı 99 $ seviyesinde.  Yenilenmiş Nokia 3310 modeli bile 500 ₺ seviyesinde satılmakta. Bu sebeble bu modelin fiyatı minumum olarak 600 ₺ civarında olacaktır. Bu arada döviz kurlarının 3310 modeli ülkemizde satışa sunulduğunda daha düşük olduğunu belirtelim. Şu anki tabloda fiyatın 1000 ₺ seviyesine doğru yaklaşması durumu olumsuz bir etken. Bu seviyedeki ufak fiyat değişiklikleri ürünün alınabilirlik durumunu çok fazla etkiliyor.

 

 

Bu arada “1000 ₺ Altı Telefon Tavsiyesi!” başlıklı haberimiz ilginizi çekebilir.

 

Nokia 2 Modelinin Özellikleri Neler?

 

 

nokia 2 antutu

 

 

Qualcomm’un Snapdragon 212 işlemcisinden gücünü alacak olan modelde en dikkat çekici noktanın 4000 mAh kapasiteli batarya ile gelecek olması. Ekran tarafında 720p çözünürlüğe sahip. Depolama tarafında 8 GB ve bellek tarafında 1 GB kapasite sunuyor. Kamera tarafında ise 8 MP çözünürlüğünde ana kamera, 5 MP çözünürlüğünde de ön kamera yer alıyor. Kutudan çıktığında Android 7.1.1 ile gelecek modele Android Oreo güncellemesinin de gelmesi bekleniyor.

  

Ülkemizde satışa sunulursa çok iyi bir fiyat ayarlaması ile satışa sunulması durumunda yüksek kapasiteli bataryasıyla iyi satış rakamlarına ulaşabilir. Ancak hali hazırda akıllı telefon kullanan kullanıcılardan daha çok akıllı telefonlarla yeni tanışacak kullanıcılara hitap edebilecek bir model olduğunu belirtelim.

 

Bir çok ihtiyacımızı akıllı telefonlardan gidermekteyiz. Günlük hayattan örnek vermek gerekirse telefon işlevi ve internette gezinme dışında, navigasyon cihazı olarak kullanmak gibi ihtiyaçlarımıza da cevap veriyorlar. Multimedya cihazı olarak da kullanıyoruz. Giriş seviyesi bir modelde bu kadar komplike bir kullanımda tatmin olmanız oldukça zor.

  

Olmalarını beklemek de doğru olmaz. Zira bunu başarabiliyor olsalar daha üst seviyede yer alan akıllı telefon modellerinin satılmasının bir anlamı olmazdı. Modelin 31 Ekim tarihinde Hindistan’da satışa sunulacağını ve 99 $ fiyatının da ABD’deki satış fiyatı olduğunu da belirtelim.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz