Bu Yılki IFA’da Sony’nin 3 yeni akıllı telefon tanıtması bekleniyor. Fuar Eylül ayının ilk haftası Berlin’de gerçekleştiriliyor. Sony’nin Xperia XZ1, Xperia XZ1 Compact ve Xperia X1 isimli modelleri tanıtması bekleniyor ve teknik özellikleri de sızdırılmış durumda.

 

 

Xperia XZ1 modeli Xperia XZ modelinin halefi olacak. 5.2″ boyutunda Full HD ekran, Snapdragon 835, 4 GB RAM ve 3000 mAh kapasiteli batarya yer alacak.

Xperia XZ1 Compact modeli ise Xperia XZ1’in Compact – yani küçük ekranlı alternatifi, diğer bir deyişle mini versiyonu- modelinin 4.6″ boyutunda HD bir ekranı ve 2800 mAh kapasiteli batarya yer alacak. Diğer özellikleri ise Xperia XZ1 ile aynı olacak. Yani en son tanıtılan Xperia X Compact modelinde olduğu gibi tepe modelden performans anlamında bir kaybı olmayacak.

Xperia XZ1 ve Xperia XZ1 Compact modellerinin suya ve toza karşı dayanıklı olacaklarını da belirtelim. Tanıtılması beklenen diğer model ise orta seviye hitap edebilecek olan Xperia X1. Modelde Snapdragon 660, 4 GB RAM, 2800 mAh kapasiteli batarya ve 5″ boyutunda Full HD çözünürlüğünde bir ekran yer alacak.

Sizlere özelliklerini sunduğumuz ve IFA 2017’de tanıtılması beklenen 3 modelde de yeni tam piksel kamera teknolojisinin yer alması bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz