Samsung galaxy s9

Samsung’un gelecek yılki Galaxy S serisi modeli Galaxy S9 modelinin tasarımı ile ilgili detaylar sızmaya başladı.


Samsung ile ilgili haberler : Samsung Haberlerleri

Mobil Cihazlar ile ilgili haberler : Mobil Cihaz Haberleri


samsung galaxy s9

 

Galaxy S9 Modelinde Bizleri Neler Bekliyor?

 

Tanıtımına yaklaşık 4 ay ve piyasaya sürülmesine 5 ay gibi bir süre kalan model ile bilgiler ortaya çıkmaya başladı bile.


Görsellerde de görüldüğü üzere arka kasa tasarımının Galaxy S8 modeline oldukça benzediği görülüyor. Önemli bir değişiklik olarak görülebilecek bir yenilik var. Aslında en başta olması gereken de buydu. Parmak izi tarayıcısı kameranın altına konumlandırılmış durumda.

 

Samsung galaxy s9

Samsung’tan alıştığımız gibi bir detay daha var. Bilindiği üzere Samsung, yenilikleri önce Galaxy Note serisine getiriyor. Takip eden Galaxy S serisi temsilcisinde de bu yeniliklere yer verildiğini görüyoruz. Ancak firmanın bu stratejisinden vazgeçtiği olmuştu.

  

Çift ana kamera ile geleceğini beklediğimiz modelde, ön kısımda da öncül modeli olan Galaxy S8 ile benzerlikler taşıyacağını söyleyebiliriz. S8 modeli ile birlikte Samsung, kendisi ile özdeşleşmiş olan ana ekran tuşunu kaldırmıştı. Sonsuz ekran olarak Türkçeleştirebileceğimiz bu yenilik ile çerçevesize en yakın ön tasarım olarak özetleyebiliriz.

 Ekran-kasa oranının %83 seviyelerinden bir miktar daha yukarılara çekileceğini tahmin ediyoruz. En azından daha düşük bir değer olmayacaktır. Bu modelde olmasa bile bir sonraki Note modelinde gelişmiş bir yüz tanıma teknolojisi bizleri karşılayabilir.

  

Galaxy S8 modelindeli yüz tanıma teknolojisi açık hava koşullarında çalışmakta zorluk çekiyordu. Bu modelde aynı hatanın yapılması adına bu özelliğe yer verilmeyebilir. Yer verilmesi durumunda da alternatif bir tercih olarak kalabileceğini söyleyelim.

  

Apple’ın iPhone X modelinde olduğu gibi ana güvenlik tercihi olmanın hala da uzağında. Bu yüzden parmak izi tarayıcısı bu modelde de kalacaktır.

  

Bu görüntülerin gerçek olmayabileceğini de belirtelim. Çünkü telefonun çıkmasına oldukça uzun bir süre var. Ancak Samsung çift ana kamera teknolojisini Galaxy S9 modeline getirmemesi halinde bir çok kullanıcı kaybedebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz