Samsung’un tepe model serisi Galaxy S serisinin gelecek modeli Galaxy S8’de olabilecek bazı özellikler sızdırılmaya başladı.

Yeni modeldeki yer alabilecek bazı donanımlarla ilgili bilgiler şu şekilde:

Samsung’un kendi işlemcileri olan Exynos 8895 modeli önemli bir özelliğe sahip. İşlemci üretim süreci tarafında 10 nm seviyesine inebilir.Bu da şu demek oluyor kısaca. İşlemci maksimum çalışma frekansında daha uzun süre kalabilecek. Bu da doğrudan performansa etki eden unsurlardan.

Samsung GPU tarafında Eynos işlemci bulunduran modellerinde Mali’nin GPU çözümlerine yer veriyor. Şu anda Samsung’un kullandığı Mali T880 MP12’den 1.8 kat daha performanslı Mali G71 modeli Galaxy S8’de yer alırsa bu verileri baz alarak Galaxy S8 modeli gerçekten Galaxy S7 modelinden daha başarılı olabilir.

Bu performans artışı kağıt üstündeki verileri karşılarlarsa donanımlar Samsung belki de 2K – yani QHD(2560X1440 piksel) – ekranını 4K(3840X2160) çözünürlüğe çıkarabilir. Çok gerekli midir ? Tabiki de hayır. 5″ civarı modellerde Full HD çözünürlüğünün hala fazlaca yeterli olduğunu düşünüyorum. Ayrıca batarya performansına da olumlu etkisi olmakta.

Samsung kasadaki alanını kalınlaştırarak arttırıp bataryayı büyütmesi gerekir 4K’da yeterli bir pil performansı için. Böyle bir durumun olması çok çok zor. Belki de imkansız diyebiliriz. Ancak Galaxy S8’de olmasa da gelecek Galaxy Note modelinde 4K ekran çözünürlüğü yer alabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz