Herkese Merhaba,

Öncelikle bir süredir düzenli haber giremedediğimiz için siz değerli takipçilerimizden özür diliyorum. Lafı da uzatmadan haberimize geçiyoruz.

Samsung Galaxy Note modelindeki batarya sorununu bir türlü çözemedi ve haberi girdimiğiz anda değişim ve ya iade konusunda firmadan bir açıklama gelmemiş durumda.

Firma bu güne kadar Mart ayı gibi yeni Galaxy S serisini piyasaya sürmüş oluyor. Bu sene piyasada biraz daha erken yer bulabilir bu seri. cihaz ile ilgili bir takım bilgiler de sızdırılmış durumda.

Bilgilere geçmeden önce biraz şu anki durumdan bahsedelim.

Samsung yeni serisinde bir takım sürprizlerle karşımıza çıkabilir. Örnek vermek gerekirse 4K çözünürlükte bir ekran ile karşımıza çıkabilir. Sony Xperia Z5 Premium modelinde olduğu gibi sadece bazı içerikleri görüntülerken 4K çözünürlükten istifade edebiliyorduk. Samsung’da ise durum farklı olacaktır. Bu durumda cihazlardaki piksel yoğunluğu 800 pikselin üstünde inanılmaz bir rakama denk geliyor.

Ekran boyutu olarak yine 5.1″ ve 5.5″ boyutlarını değiştirmeyecektir firma.

Cihazın sızdırılan teknik özelliklerine geçelim.

Samsung grafik birimi olarak güncel S serisi modellerinde Mali T-880 MP12 – 12 çekirdekli versiyon – kullanmakta. Yeni S serisinde ise Mali G-71 kod adlı T-880 MP12’den kağıt üstünde %40 daha performanslı olacak.

Yeni ekran çözünürlüğü tercih edilirse bu performans artışı ile yeterli performansı sağlayacaktır grafik tarafında. İşlemci tarafında ise Snapdragon 830 tercih edilecektir. Bize göre Samsung Exynoslu özel bir versiyonu yeni serisi Galaxy S8 serisini erken piyasaya sürmesi durumunda tercih etmeyip piyasaya çıkışını erkene alması iyi olacaktır. Daha sonra da Exynoslu modelleri piyasaya sürebilir ve böylece bir sonraki Note modelinde daha iyi bir model ile karşımıza çıkarak kendini affettirebilir.

Diğer teknik özellikleri ise S7 serisine benzer olacaktır. Pil tarafında da çok fazla bir iyileştirme yapabileceğini düşünmüyoruz S8 serisinde. Firma esas geliştirmeyi Note serisinde saklayıp o taraftaki pil sorunu çözmeye odaklanacaktır. Ancak bu senaryoda satış olarak biraz düşük kalacaktır firma. Bir çok kullanıcısını ve potansiyel kullanıcısını bu sorun yüzünden Samsung kaybetmiş durumda ve büyük bir oranda zarara uğramıştır. Ancak bu büyüklükte bir firma bu sorunun üstesinden gelip ayakta kalacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz