Nokia C1 render görsel

Akıllı telefon pazarına dönme aşamasında olan Nokia‘nın yeni bir cihazı C1 modeline ait teknik bilgiler ve render görselleri sızdırıldı. 

 

 

HMD Global markası altında satışa sunulacak Nokia C1 modeli Xiaomi‘nin Mi Mix modelinde olduğu gibi yüksek bir ekran/kasa oranı ile pazarda yer alabilir. Görseller daha çok bir konsept cihaza işaret eder nitelikte.

Görselde de görüldüğü gibi alt ve üst tarafta geniş hoparlör ızgaraları ve yan taraflarda çerçevesize yakın bir tasarıma sahip cihaz. fiziksel tuşlardan güç butonu ve kamera denklanşörü olarak tahmin ettiğimiz 2 adet tuş sağ tarafta, ses açma ve kısma tuşları ise sol tarafta yer alacak gibi görünüyor Nokia C1 modelinde.

 

Nokia C1 teknik özellikleri yer almakta

 

Bu görsel ise Nokia C1 modelinin de çift ana kamera ile geleceğini ve işlemci olarak Qualcomm‘un Snapdragon 830’una ek olarak 4 GB DDR4 RAM ve 32/64/128 GB depolama seçenekleri yer alacak. Kamera tarafını ise Xenon Flaş ve üçlü led destekleyecek. Android sürümü olarak Nougat 7.1 ile geleceği yönünde bilgiler sızdırılmış durumda.

 

Ana kamerayı oluşturan çift kamera kombinasyonu ise 12 MP ve 16 MP çözünürlüğünde olması bekleniyor. Ön kameranın ise 5 MP çözünürlüğünde olacağını belirtelim.

Ayrıca C1 modelinde 3.5 mm kulaklık bağlantı biriminin yer almaması bekleniyor. Kulaklık bağlantısının USB Type-C bağlantı birimi üzerinden sağlanmasını bekliyoruz. Ancak sızan bilgilere göre 3.5 mm kulaklık bağlantı arabirimi yer alabilir.

Önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde tanıtılması beklenen Nokia C1 eğer fiyat olarak tepelere oynamaz ise başarılı olabileceğini düşünüyoruz.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz