Apple ile yaptığı isabetli tahminler ve cihaz detayları ile bilinen Teknoloji Analisti Ming-Chi Kuo Apple’ın iPhone modeli ile ilgili birtakım detayı aktardı.

 

iphone-7-clone-03

Cihazın isminin iPhone 8 olması bizce de mantıklı bir seçim olur. Apple 7 serisinden 6 serisine göre tasarımda oldukça az bir değişikliğe giderek kendi geleneğini bozmuştu. Bu nedenler 7S ismi yerine 8 ismi daha olası. Ancak Apple ilk iPhone modelini 2007 yılında tanıtmıştı. Önümüzdeki yıl – yani 2017 – Apple’ın iPhone markasının 10. yılı. Bu nedenler cihaza iPhone 10 isminin verilmesi de bir sürpriz olmaz.

Cihazla ilgili teknik bilgilere bakalım. Bildiğiniz gibi Apple iPhone 6 serisinden beri 5.5″ ekran boyutunda Plus modelleri tanıtıyor. Gelecek yıl bu modele ek olarak 5″ civarında ekrana sahip OLED ekranlı bir model olabilir. İkili kamera kombinasyonuna Apple iPhone 7 Plus modeli ile giriş yapmış oldu. Gelecek yılki modellerden birinde olacağını tahmin ettiğimiz bir özellik olması söz konusu. Ana kamerayı oluşturacak iki sensörde de Optik Görüntü Sabitleyici (OIS) bulunabilir.

Kuo’ya göre 4.7″ boyutundaki model ana kamera tarafında bir jenerasyon daha tek sensör ile devam edebilir.

Yazıda belirtilen 3 modelin de lenslerinin Apple’ın daha önceki tedarikçisi Largan Precision tarafından tedarik edilmesi bekleniyor.

Bakalım Kuo ne kadar haklı çıkacak ? Bekleyip göreceğiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz