Samsung kendi geliştirdiği yazılımı Tizen’i hali hazırda üst seviye akıllı TV akıllı saatlerinde kullanıyor. Akıllı telefon olarak ise Z serisi adı altındaki Z1, Z2 ve Z3 isimli cihazlarında kullanmaya başlamıştı. Bu durum Samsung’un Google’ın Android İşletim Sistemi’ne Apple vari bir rakip olabileceğinin habercisi olabilir.

 

 

Samsung hala da Tizen‘i akıllı telefon kısmında yeterli görmüyor olsa gerek. Zira Android arayüzünü kendi işletim sisteminde bir tema olarak sunması bana bunu düşündürttü. Bir yandan da yeni kullanıcıların dikkatini çekmek için yapılmış bir hamle olabilir. Bize ikinci ihtimal daha yüksek geldi.

Tasarım olarak Android’i anımsatsa da uygulama simgeleri için aynı şeyi söylemek pek doğru değil.

Ayrıca bu arayüz görünümünü sürekli görmek istiyorsanız arka planda bir uygulama gibi çalışması gerekecek. Yani RAM miktarınızın bir kısmını alternatif modelinin Samsung markası altında Android yüklü olarak bulunmasına rağmen.

Hala da geliştirmeye ihtiyacı olabilir uygulamanın. Android cihazlarda çokca tercih edilen Nova Launcher kadar çok işlevi olduğunu da söylemek mümkün değil. Yine de Tizenli Samsung kullancıları için güzel bir detay. Tabi verimliliği iyi bir seviyede olduğu müddetçe.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz