Samsung daha önceleri esnek ekranlarla ilgili patenler almıştı. İlk olarak Galaxy Note Edge modelinde gördüğümüz kavisli ekranı daha sonraki modellerinde de kullanmaya devam etti. Yeni patenti kavisli ekranlarla ilgili daha fazla detay içeriyor.

 

samsung-kavisli-ekran

Samsung’un Amerika’da aldığı patentin detaylarına bakalım. Samsung tarafından yapılan açıklamaya göre panelde daha fazla esneklik ve ısı direnci sağlamak için polikarbonat içereceği belirtiliyor. İki katmanlı elektrot kullanılan panelde elektron kullanmadan bükülmesi amaçlanıyor. Burada amaçlanan voltaj uygulanarak ekranın esnetilmesi.

Samsun aldığı bu patent ile esnek ekranların kolayca kırılmayacağını ve günümüzde kullanmakta olduğumuz cihazlardaki ekranlardaki dayanıklılığı sunabileceğini belirtmekte. Buradan yola çıkarak daha fazla esneklik sunabilen akıllı cihazların sandığımızda daha erken piyasada yer alabileceğini söylemek mümkün.

Firmanın yeni patentindeki teknolojiyi belki gelecek yıl çıkacak cihazlarında göremeyeceğiniz. Ancak konsept olarak da olsa 2018 yılı içerisinde tepe modellerinde olmasa bile farklı bir model üzerinde son kullanıcıya bu özellikte bir cihazı sunacağını öngörebiliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz