Samsung mobil başkanı değişti, yeni isim kim?

0
Samsung mobil başkanı değişti

Galaxy S20 modellerinin tanıtılacağı Unpacked 2020 etkinliği öncesinde şirket içerisinde bir değişim oldu. Samsung mobil başkanı değişti.

Samsung Mobile CEO’su Dj Koh, Roh Tae-moon ile yer değiştirdi. Böylece yeni CEO Roh Tae-moon oldu.

Bloomberg tarafından paylaşılan haberde 52 yaşındaki Roh‘un, akıllı telefonlar konusunda titiz olmasının yanı sıra başarılı bir mühendis olduğu dile getiriliyor. O koltuktan kalkan DJ Koh’un ise mobil cihazları ve ağ ekipmanlarını denetleyen BT ve Mobil iletişim (IM) bölümüne liderlik etmeye devam edeceği söylendi.

Samsung mobil başkanı görevine başladı

Samsung mobil başkanı değişti

1997 yılında Samsung’a katılan Roh, şirketin yükselmesinde paya sahip. Ayrıca Reuters’e göre Huawei gibi Çinli telefon üreticileriyle daha iyi rekabet için maliyetleri düşürmede etkili oldu.

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi unvanına sahip olan şirket, Huawei‘nin Amerika Birleşik Devletleri’nden aldığı ambargoyla birlikte bunu fırsata çevirmek istiyor.

Özellikle A50 ve A70 gibi modelleri satış başarısı gösteren Samsung, daha da ilerleme katetmek için çalışmalarına devam ediyor.

Huawei, Vivo, Oppo ve Xiaomi gibi markalar, giriş ve orta segment modelleriyle teknoloji devini zorlamaya devam ediyor. Yeni CEO Roh’un ilk görevlerinden birisi şirketi orta segment seviyesindeki modellerde başarıya ulaştırmak olacak.

Katlanabilir telefon ile birazcık zedelenen şirket, bu konuda da iyileştirmeler yapmaya devam edecek.

Daha fazlası için TeknoKroki.com adresini takipte kalmayı unutmayın.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz