iPhone 12 Samsung

İki teknoloji devi arasındaki rekabet kelimelerle anlatılamaz. Ancak bazen takım olmak da gerekiyor. Samsung’dan iPhone 12 hamlesi geldi. Kore menşeili teknoloji devi Amerikalı Apple ile masaya oturdu. Ortaya çıkan bilgilere göre 12. nesil iPhone’lar OLED ekran teknolojisiyle kullanıcının karşısına çıkmak istiyor. Ekran konusunda daha öncelerde BOE ve LG Display ile çalışması muhtemel görünen Apple, az önce de dediğimiz gibi Samsung’la el sıkışmış görünüyor.

Samsung, iPhone 12 ekranlarını temin edecek

iPhone 12

2020 modellerine sırasıyla bacak olursak; Apple iPhone 12, 12 Pro ve 12 Pro Max olarak nitelendirilecek. Yani geçtiğimiz senenin aynı isimleri. Bu modellerde OLED ekran yer alacak. Yine sırasıyla bakacak olursak; 5.4 inç, 6.1 inç ve 6.68 inç ekran boyutları söz konusu modellere eklenecek. Bu iddialara bakılacak olursa Samsung, Apple’ın telefonlarına imzasını atmış olacak. Eğer bu iddialar doğrulanırsa İki ezeli telefon üreticisi bu sefer dostane bir işi başarmış olur. LG’nin birçok rakibine ekran ürettiğini biliyoruz. Keza Samsung’da öyle. Ancak Apple ile ilk defa anılacağını göz önüne alırsak ikilinin gelecekte de çalışması muhtemel olabilir.

11 modeline göre çentik bakımından daha ince ve işlevsel olacağı da kaydedilen 12 modellerinde iPad 2020 de de olduğu gibi LiDAR tarayıcı gelmesi bekleniyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz