Samsung Galaxy Note 7 modelinde batarya kaynaklı yaşanan sorunların tekrarlanmaması için, Galaxy S8 modeli için yeni tedbirler aldı.

 

 

 

Galaxy S8 modelinde Samsung 8 noktalı pil kontrol sistemi oluşturuyor. Ayrıca Güney Kore ve dış kaynaklı araştırma kuruluşlarındaki uzmanlardan ürün güvenliği arttırma yönünde tavsiyeler alma yönünde kararlar aldı.

Firma bileşen geliştirme konusunda harici uzmanlar alımını daha da önem verme kararı aldı. Bunun yanı sıra çekirdek parça tasarımı, doğrulama ve proses kontrolü ile ilgilenmesi için uzman bir ekip kurdu. Ayrıca bir danışma kurulu kurdu. Bu kurulda enstitüler ve akademisyenler yer alıyor.

Daha önce sizlerle paylaştığımız gibi Samsung gelecek tepe modeli Galaxy S8’i Mobil Dünya Kongresi yerine 21 Nisan’da özel bir etkinlik ile tanıtması bekleniyor. Görülen o ki Galaxy Note 7 modelindeki güvenlik sorunları Samsung‘a ders olmuş. Bir çok firmanın yapması gerektiği gibi Samsung‘un bu adımları atması bizleri sevindirdi. Ancak bu tarz önlemler sadece ticari kaygılar söz konusu olduğunda alınmamalı diye düşünüyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz