Güney Kore’nin teknoloji devi Samsung, iki yeni katlanabilir telefon, akıllı saatler ve kablosuz earbuds modellerini birkaç hafta önce duyurmuştu. Aynı şekilde bu modeller bilindik teknolıoji mağazalarında ön siparişe de açılmıştı. Şu anda 40 farklı ülkede satın alınabilir olan Galaxy Z Flip 3 ile Z Fold 3, yakında 130 farklı ülkeye açılmış olacak. Yani 90 farklı pazarda da satın alınabilir olacak.

Başı çeken pazarlarda Galaxy Z Flip 3’ün fiyat bilgileri şu şekilde yer alıyor: Amerika Birleşik Devletleri (ABD), $999 (ABD doları), Birleşik Krallık (UK), £949 (pound) ve Avrupa Birliği ülkelerinde (Avrupa Birliği üyesi olmayan ülkelerde dahil) €1.049 (avro) fiyat söz konusu. Paylaşılan bu fiyatlara Birleşik Krallık’ta uygulanan %20 KDV, Avrupa Birliği ve ABD’de uygulanan eyalet/yerel vergiler dâhil değildir.

Galaxy Z Flip 3 aynı zamanda yedi farklı renk seçeneklerine de ev sahipliği yapacak. Krema, Yeşil, Gri, Lavanta, Hayalet Siyahı, Hayalet Yeşili, Pembe ve Beyaz.

Galaxy Z Fold 3 için belirlenen fiyatlar ise şöyle: Amerika Birleşik Devletleri (ABD), $1.799 (ABD doları), Birleşik Krallık (UK), £1.599 (pound) ve Avrupa Birliği ülkelerinde (Avrupa Birliği üyesi olamayan ülkelerde dahil) €1.799 (avro) fiyat söz konusu. Paylaşılan bu fiyatlara Birleşik Krallık’ta uygulanan %20 KDV, Avrupa Birliği ve ABD’de uygulanan eyalet/yerel vergiler dâhil değildir.

Galaxy Z Fold 3 için ise üç farklı renk seçeneği sunulacak. Bunlar sırasıyla; Hayalet Siyahı, Hayalet Yeşili ve Hayalet Gümüşü olarak sıralanıyor.

Samsung, yeni katlanabilir telefonları için ön siparişlerin tüm rekorları kırdığını söylüyor. Güney Kore’de ön siparişler bir milyon adede ulaştı. ABD’de Galaxy Z Flip 3 ve Galaxy Z Fold 3 için ön siparişler bu yıl Galaxy Z serisinin toplam satışını geçti. Hindistan’da, yeni katlanabilir telefonlar için ön siparişler, Galaxy Note 20 serisine kıyasla 3 kat arttı.

Galaxy Z Flip 3 veya Galaxy Z Fold 3 için ön sipariş verenler, ekranın hasar görmesi durumunda bir ücretsiz ekran değişimi içeren Samsung Care+’a bir yıllık ücretsiz üyelik almaya hak kazanıyor. İki telefon öncekilerden daha güçlü ve daha hafiftir ve ayrıca suya dayanıklılık için bir IPX8 derecesi ile gelirler. Bu özellikler, Samsung’un katlanabilir telefonlarının benimsenmesini iyileştirmeye yardımcı olmalıdır.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz