Samsung Galaxy Z Flip 3 hakkında tüm detaylar!

0
Galaxy Z Flip 3

Samsung 2020 yılının başlarından Galaxy Z Flip modelinin duyurmuştu. Akabinden 5G destekli yeni bir sürümünü duyurdu. Şimdi Galaxy Z Flip 3 modeli hakkındaki detayları sizlerle paylaşıyoruz.

Yeni modelin ismi Galaxy Z Flip 2 ya da Galaxy Z Flip 3 olarak adlandırılması muhtemel. Zira piyasaya sürülen ikinci model sadece 5G takısı almıştı. Yine de Samsung 2 ismini atlayabilir.

Galaxy Z Flip modelinin yenisi Nisan sonrası ya da yaz aylarında karşımıza çıkabilir gibi duruyor. Z Flip modeli ortadan katlanan yapıda bir katlanabilir akıllı telefon modeli. Serinin yeni temsilcisinin sunması beklenen detayları ve fiyatı gibi özelliklere bakalım.

Galaxy z Flip 3 Özellikleri

Galaxy Z Flip 3 modeli ile çok fazla olmasa da bilinen birtakım detaylar mevcut.

  • 6.7 inç boyutunda LTPO 120Hz tazeleme hızına sahip ekran
  • 2-3 inç ikincil ekran
  • Gorilla Glass Victus koruma
  • WiFi 6 ve Bluetooth 5.2
  • Stereıoo hoparlör
  • 25W hızlı şarj
  • 3700mAh batarya
  • Üçlü kamera kurulumu
  • 12MP ana sensör

Galaxy S21 serisinde olduğu gibi 120Hz ekran tazeleme hızı sunması Galaxy Z Flip 3 için en muhtemel özelliklerden gibi duruyor.

Galaxy Z Flip 3 Tasarım

Galaxy Z Flip 3 Tasarım ve Ekran

Geliştirilmiş ultra ince cam ile gelmesi beklenen Galaxy Z Flip 3 modelinde bizleri daha ince çerçeveler bekliyor. 120Hz ekran tazeleme hızının uyarlanabilir olup olmadığı konusunda net bir bilgi yok.

1.1 inç boyutundaki ekran yerine 3 inç boyutunda bir ekran olması bekleniyor Galazy Z Flip 3 modelinde. Ancak bazı bilgiler de 3 inç yerine 1.8 inç boyutunda bir ekranın yer alacağı belirtiliyor. Dayanıklılık sertifikası seviyesi hakkında da net bir bilgi bulunmuyor.

Galaxy Z Flip 3 Ekran

Galaxy Z Flip 3 Kamera

Galaxy Z Flip modelinde olduğu gibi telefonun katlanan alt kısmını stand olarak kullanabileceğiniz Flex modu. Öncül modeline benzer bir üçlü kamera kurulumu olması bekleniyor. Galaxy Z Flip modelinde 12MP iki adet ana sensör ve 10MP çözünürlüğe sahip ön kamera yer alıyordu. Galaxy Z Flip 3 modelindeki ek sensörün ne olacağı hakkında net bir bilgimiz mevcut değil. Yakınlaştırma özellikli bir sensör olması bizi şaşırtmayacaktır.

Galaxy Z Flip 3 Kamera - Flex Modu

LetsGoDijital tarafından keşfedilen bir patente göre Galazy Z Flip 3 modelinde çift sensöre sahip ana kamera yer alabilir.

Galaxy Z Flip 3 İşlemci ve Bellek

Galaxy Z Flip 5G modeli Snapdragon 865+ modeline ev sahipliği yapıyordu. Ancak Galaxy Z Flip 3 modelinin Snapdragon 888 ile gelmesi bekleniyor. Güncel sızıntılar da söz konusu beklentiyi doğrulayan detaylar arasında.

Galaxy Z Flip 3 Batarya

samsung Galaxy Z Flip 3 modelinin batarya kapasitesi 3700mAh olarak belirtiliyor. Galaxy Z Flip 5G modelinde bu değer 3330mAh seviyesindeydi. Yeni modelin 25W değerinde hızlı şarj desteği sunması bekleniyor.

Galaxy Z Flip 3 Tasarım Çizimi

Galaxy Z Flip 3 Fiyatı

Galaxy Z Flip modeli satışa sunulduğunda ülkemizde 13,500 TL’lik bir fiyat etiketine sahipti. 5G desteğiyle yenilenen modeli de aynı fiyattan satışa sunuldu. Yeni modelin fiyatı da benzer bir seviyede olacaktır. Pahalı olsa da Samsung ürün gamında en uygun fiyatlı katlanabilir akıllı telefon modeli.

Samsung’un daha fazla katlanabilir akıllı telefon modeli duyurması bekleniyor. Galaxy Z Flip’in yeni sürümünün daha uygun fiyatlı bir versiyonu da karşımıza çıkabilir. Son gelen sızıntılara göre de Galaxy Z Flip modelinin 1499 $’lık fiyatının 50 $ üzerinde bir fiyat ile gelmesi bekleniyor.

Parmak izi sensörünün de ekranın altına konumlandırılmasını bekliyoruz. Ayrıca Galaxy S21 Ultra modelinde olduğu gibi S-Pen desteği de sunulabileceğini unutmamak gerek.

Galaxy Z Flip serisinin yeni modeli fiyat olarak benzer bir seviyede kalarak sunacağı yeni özellikler ile katlanabilir akıllı telefon modelleri arasında daha başarılı olarak öne çıkabilecek bir model olabilir. İlerleyen aylarda bu bilgilerin ne kadarlık bir kısmının doğru olacağını öğreniyor olacağız.

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açabilirsiniz.

Google News Abone Ol

Bizi Google Haberler üzerinden takip edebilirsiniz

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz