Samsung Galaxy Z Flip 2 tanıtım tarihi ve özellikleri ortaya çıktı!

0
Galaxy Z Flip 2
Google News Abone Ol

Samsung daha uygun fiyatlı olarak piyasaya sürdüğü katlanabilir telefon serisi Galaxy Z Flip’in yeni üyesiyle ilgili detaylar ortaya çıktı. Tanıtım tarihi ve özellikleri belli olan Galaxy Z Flip 2 modeline ilişkin detaylara geçmeden önce katlanabilir akıllı telefonların henüz pazarda yeni olduğunu ve geleceğin bu yönde ilerleyeceğini düşündüğümüzü belirtelim. Hatta Samsung bu doğrultuda Galaxy Note serisini bile sona erdirebilir.

Bazı söylentilerde Galaxy Z Flip 2 yerine Galaxy Z Flip 3 ile gelmesi bekleniyor yeni modelin. Bunun temelinde ise Galaxy Z Flip modelinin bir 5G versiyonu tanıtılmıştı. Bu modelin ikinci model gibi konumlandırılabileceği belirtiliyor. Biz bunu düşük bir ihtimal olarak görüyoruz. Modelin isminin Galaxy Z Flip 2 olmasını bekliyoruz.

Yeni Galaxy S21 serisinin tanıtılmasını beklediğimiz Unpacked etkinliğinde Galaxy Z Flip 2 modelinin duyurulacağını düşünmüyoruz. Söylentiler de bu yönde. İlgili dağıtmamak isteyen Samsung Nisan ayında ayrı bir etkinlik ile yeni uygun fiyatlı katlanabilir akıllı telefon modelini duyurabilir.

Galaxy Z Flip 2 Fiyatı

Galaxy Z Flip modeli 2020 yılının başlarında ülkemizde de satışa sunulmuştu. Fiyatı 13500 ₺ seviyesindeydi. Haberi yayınladığımız tarih itibarıyla 13000 ₺ seviyelerinde bulunabiliyor. Yeni model Galaxy Z Flip 2‘nin de dolar (1450 $ – yaklaşık olarak doğrudan çevrildiğinde 11370 ₺) bazında ilk model ile benzer bir fiyattan satışa sunulacağını söyleyebiliriz. Ancak güncel kuru hesabı kattığımızda 13000 ₺ seviyesinde daha yukarılarda bir fiyat ile pazarda yer bulacağını söylemek yanlış olmayacaktır.

Galaxy Z Flip 2 Özellikleri

Model ile ilgili henüz tüm detaylar belli olmasa da birtakım özellikler ortaya çıkmış durumda. 120 Hz tazeleme hızı sunacak 6.7 inç boyutunda ultra ince camlı bir ekran yer alacak. Ekran tazeleme hızının değiştirebilir olup olmadığıyla ilgili net bir bilgi yok. Kasa yapısı ise Galaxy Z Flip modeli ile benzerlik gösteriyor olacak. Çerçevelerinin yeni modelde daha ince olması bekleniyor. Böylelikle Galaxy Z Flip 2 modeli öncülü Galaxy Z Flip’e göre daha dar bir yapıya sahip olacak. Tek elle kullanım konusunda kolaylık sağlayacak bir detay.

Cihazda yer alacak dış ekranın boyutunun ise 3 inç olacağı belirtiliyor. Bir bildirimi görüntüleme, bir mesaja yanıt verme gibi konularda daha işlevsel olacaktır.

Galaxy Z Flip 2 modelinde S-Pen desteği

Parmak izi okuyucusunun ekranın altında yer alacağı ve S-Pen desteğinin olacağı belirtiliyor. Bu detay Galaxy Note serisinin önümüzdeki yıl son kez göreceğimiz iddialarını güçlendirir nitelikte. Samsung görünüşe göre phablet kategorisinde yer alan ve başarılı bir seri olan Galayx Note serisini özel kılan bir özelliği yerine konumlandırmayı düşündüğü katlanabilir akıllı telefonlarına entegre ediyor.

Galaxy Z Flip 2 kamera

Galaxy Z Flip 2 serininde üçlü ana kamera kurulumu olacağı belirtiliyor. Bilindiği üzere Galaxy Z Flip serisinde ekra ortadan yatay bir şekilde katlanıyor. Telefonu stant gibi konumlandırarak fotoğraf ve video çekebiliyorsunuz. Buna Flex modu adı veriliyor. Galaxy Z Flip modelinde 12MP ana ve 10MP özçekim kamera yer alıyordu.

Ancak LetsGoDijital‘in ortaya çıkardığı patent bilgilerinde ise çift kamera kurulumuna işaret ediyor. Bu konuda netleşen bir bilgi bulunmuyor.

Galaxy Z Flip 2 modelinin geçtiğimiz günlerde Qualcomm tarafından tanıtılan Snapdragon 888 yonga setini kullanmasını bekleniyor. Galaxy Flip 5G modeli Snapdragon 865+ ile piyasaya sürülmüştü.

Galaxy Z Flip 2 Batarya

Galaxy Z Flip 5G modelinde yer alan 3350 mAh kapasiteli bataryadan daha büyük bir kapasiteye sahip bir bataryanın yel almasını beklediğimiz Galaxy Z Flip 2 modeli ile ilgili detaylar bu şekildeydi.

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açabilirsiniz.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz