Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9+ Alınır Mı?

0
Galaxy S9 ve Galaxy S9+

Android işletim sistemi kullanan akıllı telefonlarda en yüksek prestije sahip markalardan olan Samsung’un Galaxy S9 ve Galaxy S9+ modellerinin detaylarına bakacağız.

Samsung Galax S8 ve Galaxy S8+ modellerinde tasarım dilinde bir revizyona gitmişti. Özellikle Galaxy S6 modeli ile geçtiği metal gövdeli ve arka kısımda cam temelli tasarıma geçerek agresif ve mantıklı bir seçim yapmıştı.

Bunun meyvelerini topladı ve telefonundaki eksiklikleri devam modeli Galaxy S7 serisinde hafıza kartı ekleyerek giderdi. O günlerde kullanıcıların geri bildirimleri dikkate aldığını gösteren markalardan oldu. Uzunca bir süre yeteri kadar seri çalışmayan TouchWiz kullanıcı arayüzü de o günlerden bugünlere tasarım ile birlikte ileri doğru ilerledi.

Geçen yılki Galaxy S serisi ve Galaxy Note 8 modelinde oldukça fazla eleştirilen kameranın yanına konumlandırılan parmak izi okuyucusunu bu yılki Galaxy S serisi modelleri olan S9 ve S9+ modellerinde kameraların alt kısmına konumlandırdı.

Teknik özelliklerine videomuzda değindik. Bu yazımızda teknik detaylara girmeyeceğiz.

Samsung’un geliştirmesi gerektiği düşündüğümüz ve başarılı bulduğumuz detayları ile devam edelim.

Samsung Galaxy S9 – S9+ Modelleri Artı Eksiler Neler?

S9+ modelinde yer alan çift ana kameranın S9 modelinde olmayışı üzücü bir nokta oldu. Ancak tasarım ve boyut olarak iki model arasında pek bir farkın olmayışından olsa gerek Samsung iki modeline de farklı kullanıcı tiplerine hitap etme amacı güderek böyle bir hamle yapmış olabilir.

Önemli artılarından birisi USB 3.1 temelli Type-C portunun yer alması. Böylelikle hızlı depolama biriminin avantajından dosya transferinde de faydalanabileceğiz. Bluetooth 5.0 ile aynı anda birden fazla cihaza kablosuz olarak bağlabilmesi ve streo hoparlörü de unutmamak gerek.

Samsung modellerine doğrudan alternatif olarak Huawei P20 serisini gösterebiliriz. Ancak Huawei tarafında gelecek Mate serisini beklemekte fayda var. P20 pro modelinin Twilight isimli renk seçeneğine sahip modeli görünüm olarak bir adım öne çıksa da toplam detaylarda Samsung S9+ modeli daha dengeli bir model gibi duruyor.

Videomuzu izlemeyi ve kanalımıza abone olmayı, yorum yapmayı unutmayın. Sizce Samsung’un yeni Galaxy S Serisi alınır mı?

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz