Samsung Galaxy Note 7 modeli ile he ne kadar tasarımsal anlamda belki de en iyi Android cihazını tanıtmış olsa da yaşadığı batarya sorunları nedeniyle firmaya büyük bir yara vermişti. Bu nedenle Galaxy S8 modeli firma için bu yaraları kapatmak adına önemli bir model. 

 

Fiyat konusunda ciddi bir artış olacağı öngörülmekte. Buna sebep olarak sunulacak yeniliklerin her zamankinden fazla olmasını ve Galaxy Note 7 modeli ile yaşanan mali sorunun telafi etme şansını geri tepmemek olarak görebiliriz.

Galaxy S8 modelinin fiyatı, bir önceki tepe model olan Galaxy S7‘ye göre %20 civarında daha yüksek olacak. Ülkemiz fiyatına ise vergileri de eklersek %25 – 30 civarında bir artış olarak yansıyacaktır. Bildiğiniz gibi Galaxy S7 modeli 2800 ₺ ile satışa sunulmuştu. Bu artış oranına göre Galaxy S8 modeli ülkemizde dolar kurunun da etkisiyle 4000 ₺ seviyesine yaklaşan bir fiyat etiketiyle satışa sunulabilir. Tabi cihaz piyasaya sürüldüğü tarihte dolar kuru günümüzdeki gibi 3.50 ₺ seviyesini korursa.

Şubat ayındaki Mobil dünya Kongresi’nde duyurusunu yapacağını düşündüğümüz Galaxy S8 modeli için Samsung bunun yerine Nisan ayında New York’ta yapacağı bir lansmanla da cihazı tanıtabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz