Samsung bir süre önce Beta Programı’nı bazı ülkelerdeki kullanıcılara sunmuştu. Yeni gelen özellik ile cihazın işlem,grafik ve batarya performansında ciddi kazanımlar sağlayabileceksiniz. Tabi bu özelliğin ne kadar verimli olduğunu kullanmadan bilmek pek mümkün değil.

samsung-galaxy-s7-1080p

Galaxy S7 modelindeki özelliği kısaca anlatmak gerekirse ekranın çözünürlüğünü ayarlayabiliyoruz. Tabi buradaki seçeneklerimiz biraz daha kısıtlı. Örneklemek gerekirse 720p/1080p/1440p gibi seçeneklerden birisini seçebileceksiniz.

Türkçe olarak Yoğunluk Modu olarak çevirebileceğimiz ayar seçeneği içerisinden seçebileceksiniz. Cihaz varsayılan olarak ekran çözünürlüğünü bu mod aktif iken 1080p ekran çözünürlüğü ön ayarlı olarak atamakta.

Yani güncellemeyi aldığınızda bir çok kullanıcı gibi sizler de bunun farkına varmadan cihazınızı 1080p çözünürlüğünde kullanabilirsiniz. Bu ilginç bir durum. Bu ayarı Samsung farklı bölgelerde farklı koşullarda uygulayabilir ve sunabilir.

Gelen yenilikler arasında en çok dikkatimiz çeken özellik bu oldu. Bir de ekran ölçeklendirme kısmında bir güncelleme mevcut.

Kalın-Orta-İnce şeklinde bir isimlendirme ile gelebilirler.
                                                        Kalın-Orta-İnce şeklinde bir isimlendirme ile gelebilirler.

 

Görselde de görebildiğiniz üzere görme problemi yaşayan ve gözleri çabuk yorulan kullanıcılar için olumlu bir adım. Ayrıca ekran çözünürlüğünü ayarlayabilmek de bir ölçüde kullanıcılara bu şekilde faydalı olabilir.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz