Gün geçmiyor ki Çinli üreticilerden ünlü bir üreticinin bir modeline benzer – hatta klon diyebileceğimiz kadar benzer- bir modeli ortaya çıkmasın. Vivo’nun Xplay 6 isimli modeli Samsung’un Galaxy S7 Edge modeline oldukça fazla benziyor. 

 

vivo-xplay-6-3

 

Çin’in büyük üreticilerinde Vivo Xplay 6 modelini duyurdu. Cihazın özelliklerine bakarsak 5.46″ büyüklüğünde 2K çözünürlüğünde bir ekran yer alıyor. Ekran konusunda nasıl bir panel kullanıldığı yönünde bir bilgi bulunmamakta. Ancak öncül modellerde Super AMOLED kullanıldığından bu modelde de AMOLED kullanıldığını söyleyebiliriz.

İşlemci olarak Snapdragon 820 tercih edilmiş. Bu işlemcinin frekansları elden geçirilmiş. 6 GB RAM ve 128 GB depolama kapasitesi ile gelen telefonun can alıcı kısmı ise 5.2 mm kalınlıkta 4080 mAh seviyesinde batarya sunması. İkili kamera konseptine ayak uydurdan Vivo Xplay 6’da 12 MP’lik Sony IMX 362 sensöre 5 MP’lik ilave bir sensör eşlik ediyor. 4 yönlü OIS(Optik Görüntü Sabitleyici) sunan ana kamerada f 1.7 diyafram açıklığı bulunuyor. Ön tarafta ise 16 MP çözünürlüklü bir sensör bulunuyor.

Cihaz en ince noktasında 4.17 mm inceliğe kadar iniyor. Buradan Vivo’yu bu kalınlığa bu büyüklükte bir batarya kapasitesi sığdırabildikleri için tebrik ediyoruz. Ancak bu pil kapasitesini ne kadar kullanabiliyor ? Yani verimlilik konusunda ne seviyede ? Bu konuda cihazı test etmeden bir şey söylemek doğru olmaz.

Başka bir haberde görüşmek üzere…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz