Samsung Galaxy S21 ve S21 Ultra tasarımları ortaya çıktı!

0
Galaxy S21 serisi
Google News Abone Ol

Samsung’un yeni tepe model serisi Galaxy S21’e ait yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. Tasarım konusunda en net görüntüler ortaya çıktı. Galaxy S21 ve S21 Ultra modellerine ait konsept çizimlerden sonra videoları ortaya çıktı. Videodaki tasarım detaylarına ek olarak fiyat konusunda birtakım bilgiler ortaya çıkmış durumda.

Bu güne kadar paylaştığı bilgilerde doğruluğu yüksek Max Weinbach tarafından modellere ait tanıtım videoları paylaşıldı. Phantom Violet ismiyle adlandırılan farklı bir renk seçeneği yer alıyor videoda.

Galaxy S21 ve S21+

Yine de tek bir tondan oluşmuyor telefon. Kamera ve tuş gibi kısımlarda kontrast oluşturmak için bakır bir ton tercih edilmiş. Yeni serideki kamera modülü sol üst kenarda konumlandırılıyor olacak. Arka panelin Galaxy S21 modelinde plastik olması bekleniyor. Diğer modeller ise cam olabilir. Teknik detay olarak Galaxy S20 serisi ile benzer olsa da yazılımsal birtakım iyileştirmeleri içerecektir.

Ekran boyutu Galaxy S21 modelinde 6.2 inç olurken S21+ modelinde 6.7 inç olacak. Ön kamera ekrana gömülü olarak geliyor olacak. Galaxy S21 Ultra modelinin tasarımının yer aldığı video ise Phantom Black renk seçeneğiyle yer aldı.

Galaxy S21 Ultra

Serideki Ultra modelinde dörtlü ana kamera kurulumu yer alırken diğer iki modelde üçlü kamera kurulumu yer alıyor. S21 Ultra modelinde kamera kurulumundaki ana sensör 108MP boyutunda olacak. Diğer üç sensör ise sırasıyla 3x telefoto zoom sunan 10MP lens, 12MP Ultra Geniş Açı lens ve 10MP 10X periskop zoom sunuyor. Sistem LED flaş ve lazer otofokus ile desteklenmiş. Kamera çıkıntısı olsa da farklı bir renk detayı ile daha uyumlu bir yapı sağlanmış. Serideki en büyük model olan Galaxy S21 Ultra 6.8 inç ekrana sahip.

Samsung tarafından planlanan gelecek Unpacked etkinliği 14 Ocak günü gerçekleştirilecek. Etkinlikte Galaxy S21 serisine ek olarak yeni kulaklık modeli Galaxy Buds Pro‘nun da tanıtılmasını bekliyoruz. Ek olarak katlanabilir modeller hakkında da bilgiler paylaşılabilir.

Galaxy S21 serisi fiyatı

Serinin başlangıç fiyatının 850$ (doğrudan kur üzerinden çevirdiğimizde yaklaşık 6650₺) olması bekleniyor. Önceki yıl satışa sunulan seri ile benzer bir fiyat ile satışa sunulmasını beklediğimiz yeni seri çok fazla yenilik sunmayacak gibi duruyor. Samsung’un ana odağı katlanabilir telefon modelleri olacak gibi duruyor.

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açabilirsiniz. Konuyla ilgili düşüncelerinizi yorumlarda bizimle paylaşabilirsiniz.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz