Samsung Galaxy S10 Serisi Sürprizle ile Geliyor!

0
Samsung Galaxu S10 Serisi

Önümüzdeki yıl Samsung Galaxy S serisinin 10. yılı. Galaxy S10 modeli de bu yüzden özel bir anlam ifade ediyor. Bu sefer seride 3 model yer alacak. Üç modelin Galaxy S10, Galaxy S10 Plus ve Galaxy S10 Lite şeklinde adlandırılması bekleniyor. Modellerden Galaxy S10 Lite 5.8″ ekran boyutu ile geliyor. Galaxy S10 6.1″ ve Galaxy S10 Plus modeli de 6.4″ ekran boyutu ile geliyor.

Ekran paneli ise Samsung’dan alıştığımız ve beklediğimiz gibi S-AMOLED şeklinde. Galaxy S10 Lite modelinde ana kamera kurulumu iki sensörden oluşurken diğer modellerde üç sensörden oluşacak. Galaxy S10 modelinde ön kamera ekrana gömülü olacak. Daha doğrusu ön kameranın etrafında herhangi bir çerçeve yer almayacak ve ekranda bir nokta gibi gözükecek. Galaxy S10 Plus modelinde ise ön kamera iki sensörden oluşacak. Samsung Galaxy S10 modelinde benzer şekilde Galaxy S10 Plus modelinde de ön kamera ekrana gömülü olacak. Farklı olarak iki sensör olduğundan dolayı ekranda bir bölümde çentik var gibi görünecek. S10 Plus modeli Quad HD+ AMOLED ekran ile gelirken S10 modeli Infinity-O AMOLED ekran ile geliyor.

Samsung Galaxy S10 ve Galaxy S10 Plus Boyutları

Seride yer alan üç modelde de işlemci tarafında farklı pazarlara yönelik olarak Snapdragon 845 ve ya Exynos 9820 işlemcilerinin olması bekleniyor. Ülkemizde büyük olasılıkla Exynos işlemcili varyasyonlar satışa sunulacak. Güzel bir haberimiz de var. Ses çıkışı için hala daha bir çok cihazda kullanılmakta olan sektör standardı 3.5 mm kulaklık portu korunacak.

Samsung Galaxy S10 Serisi Fiyatı Ne Olacak?

Samsung Galaxy S10

Samsung’un Galaxy S10 serisini 20 Şubat tarihinde tanıtması bekleniyor. İngiltere’de ön siparişe sunulacak modellerinin fiyatı ile ilgili bilgi de mevcut. Bilgiye göre S10 Lite modeli 699£, S10 modeli 799£ ve S10 Plus modelinin de 899£ fiyat etiketiyle sunulması bekleniyor.

Ülkemizde ise bu fiyatları baz alarak güncel kur üzerinden bakacak olursak serinin en düşük modeli olacak olan S10 Lite’ın 5000 TL civarında bir fiyatla satışa sunulması sürpriz olmayacaktır. Serinin abisi konumundaki S10 Plus modelinin de 7000 TL’nin altında olmayacak bir fiyat ile satışa sunulacağını öngörüyoruz. Bu değerler güncel kur baz alınarak olabilirliği çok düşük taban fiyat tahminleridir. Modellerin satışa sunulacağı tarihteki güncel duruma göre değişkenlik gösterebileceğini de belirtelim.

Samsung’un Galaxy S10 serisinde ekrana gömülü parmak izi tarayıcısına yer vermesini de beklediğimizi son olarak ekleyelim.

Daha fazlası için teknokroki.com adresini takipte kalın. İçeriklerimizden anında haberdar olmak için tarayıcı bildirimlerini açmayı ihmal etmeyin.

Cevapla

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz