Samsung‘un ekran/kasa oranında %80 seviyesinin üstünde bir oranla oldukça güzel görünen bir akıllı telefon piyasayada yerini aldı.

Ancak Samsung‘un parmak izi sensörünü ana kameranın yanında konumlandırmıştı. Ancak bu durum 5.8″ ekran boyutundaki Galaxy S8 modelinde kolay erişilememesine neden olmuştu. Bunların üstüne bir de 18.5:9 ekran oranı da eklenince normalden daha uzun bir telefon ile karşılaşıyoruz.

 

 

 

Galaxy Note 8 modeli ile ilgili bilgiler gelmeye de devam ediyor. Poyoco Tech isimli Twitter hesabından paylaşılan resimden de anladığımız kadarıyla Note 8 modelinin tasarımının Galaxy S8 serisi ile benzer olabileceğini söyleyelim. Ayrıca parmak izi okuyucusunun ekranın içerisinde yer alacak. Bu teknolojinin Galaxy S8 modelinde yer almak için yetişmediğine dair bilgilere de ulaştık. Bu parmak izi sensörünün de Güney Koreli bir firmadan alınacak olması.

Ayrıca ekran boyutu olarak 6.3″ bir ekran yer alacak Galaxy Note 8 modelinde. Bu ekran S8 serisinde olduğu gibi sonsuz hissiyatını veren – Edge ekranlar gibi – bir ekran olacak. Ana kamera olarak çift ana kameranın yer alacağını ve ön kamerada otomatik odaklama(otofokus) özelliğin de olacağını belirtelim.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz