Samsung geçtiğimiz hafta yeni telefonu Galaxy Note 8‘i tanıtmış ve piyasaya sürmüştü. Note 8’in teknik detaylarına yer verdiğimiz videomuzu yazımızın sonunda sizlere sunacağız.

 

 

Öncelikle Note 8‘in fiyatının 5 000 ₺ olduğunu belirtelim. Akıllı telefon fiyatları ülkemizde, vergiler ve yüksek döviz kurlarının da etkisiyle oldukça yüksek rakamlara çıkmış durumda. Bir çok Samsung akıllı telefonunu – burada dikkat çekmek istediğim nokta tepe model cihazlar – piyasaya sürülmesi üzerinden 6 ay gibi bir süreç geçmesinden sonra fiyat olarak ciddi anlamda  fiyat düşüşü olmakta. Bunda paralel ithalat dediğimiz çeşitli firmaların distribütör olarak getirdiği cihazların fiyatının daha düşük olması da etkili.

Cihaz tek elle tutmaya Galaxy S8 serisinden daha elverişli. S8 serisinde gördüğümüz 18:9 ekran formatı Galaxy Note 8 modelinde de devam ediyor. Ekran kasa – oranı olarak S8 serisindeki %83 seviyesi korunmuş. Cihaz tasarım anlamında başarılı. Şahsi olarak Samsung‘un daha önceleri Note 4 döneminde ilk denemelerini yaptığı Edge -kenarlardan kavisli ekran – ekranlı model Note Edge modelinde ekranın bir tarafında kavis vardı. Daha sonraki yıllarda S6 ve s7 modellerine ek olarak S6 Edge ve S7 Edge modellerinde kavisli ekranı ek bir tercih olarak sunmuştu. Galaxy S8 serisi ile birlikte tek opsiyon olarak Edge ekranlı modellerin piyasaya çıkmasını şahsi olarak negatif gördüm.

Ancak görünüm olarak oldukça başarılı oldukları gerçeği ortada. Ancak ekranların kırılması durumunda teknik serviste çıkabilecek masrafın da artacağını belirtelim. Note 8 modeli ile birlikte oldukça iyi seviyeye gelmiş durumda Samsung Edge ekranlı modellerde. Firma bir yenilik yaptığında bu yeniliği tepe modellerinde kademeli olarak getiriyor. Önceleri bu yenilikler ilk olarak Galaxy Note serisinde karşımıza çıkıyor, bir sonraki yıl piyasada olacak Galaxy S serisine dahil ediliyordu.

Bu yıl öncelik Galaxy S serisine geçmiş durumda. Bakalım firma satış hacmi olarak istediği rakamlara ulaşabilecek mi ? Videomuzu izlemeyi unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz